Satılık Daiire

 51 hacı adayı dualarla uğurlandı

Haber:Adem Toprakoğlu

Yaklaşık 2 yıldır hasretle bekleyen ve Pandemiden doalayı hacca gidemeyen 51 hacı adayı Terzibaba Camisinde düzenlenen program ile dualarla uğurlandı.

Kur'anı Kerim tilaveti ile birlikte ilahiler eşliğinde hacı adaylarının yol hazırlıkları tamamlandı. Yakınları tarafından kutsal topraklara uğurlanan 51 kişi Erzincan dan kutsal topraklara uğurlandılar.

hacıadayları-2

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır “Öncelikle hasretle 2 yıl aradan sonra bizleri hacı adaylarımızı buradan Erzincanımız dan bu mübarek beldelere uğurlamak için bizleri bir araya getiren Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve selleme sonsuz salatü selam olsun şimdiden yolculuğunuz mübarek olsun.

Ne mutlu sizlere hacı daylarımızı tebrik ediyoruz ne mutlu 2 yıl hasretten sonra o mübarek yolların kapıların açıldı ve bugün hem memleketimiz hem kendileri için milletimiz için Müslümanlar için insanlık için dua edecek hacı adaylarımızı buradan gönderiyoruz.  değerli hocı aday kardeşlerim öyle bir yolculuğa çıkıyorsunuz ki peygamber efendimiz buyuruyor hacılar ve umre edenler Allah'ın misafirleridir. Diye konuştu.

Hacı daylarını uğurlamaya gelen Erzincan Valisi Mehmet Makas ise “ Malumunuz erzincan'ın bir özelliği var bir Terzi Baba diyarı 2 gideceğiniz bizler de özellikle istirham ediyoruz selam götüreceğiniz medinemizin efendimizin şehri medinemizin vakfiye şehri bizden selam götürün. inşallah hayırlı ve mübarek bir yola çıktınız. Öyle bir beldeden öyle bir beldeye gidiyorsunuz ki gittiğiniz beldenin yüzyıllar boyunca sancaktarlığını yapmış ilahi kelime türlaha yaymak adına kılıcını sallamış 3 kıtada kendini göstermiş olan bir Aziz milletin evlatları olarak gidiyorsunuz.

Bütün milletin Aziz Türk milletinin selamlarını götürün efendimize selamlarını götürün sancak nerede indiyse orada kalkacaktır bu sancağı kaldıracak millet de o millettir o sancağı kaldıracak millete dua edecek olan sizlersiniz. Allah nasuh tövbesi ile dönmeyi nasip eylesin.

Allah haccınızı hac olarak yapıp dönmeyi  nasip eylesin. şu andan itibaren şiar edenin bilin ki yan koltuğunuzdaki Hacı arkadaşınızı ufacık dahi olsa kalbini kırmayın eşinizin kalbini kırmayın ve dolayısıyla arınmak için anadan doğmuş gibi günahsız bir şekilde dönmek için çıktığınız yolda amaca hedefe ulaşın . en büyük şeytanınız olan nefsinizi yeni ve anadan doğmuş gibi günah sorarak dönün. biz hasetten milletimize şehrimize özel özel dualar istiyoruz. şahsımıza dualar istiyoruz. lütfen bizler de duanızdan eksik etmeyin. Rabbim yol açıklığı versin sağ ve Salim ben gidip sağ ve salimen dönmeyi her birinize nasip etsin. Ben hayırlı yolculuk diliyorum. İnşallah nasıl neşeli bir şekilde yolculuyorsak neşeli bir şekilde de hiçbir kaybınız olmadan sizleri karşılamak istiyoruz. sağlığınıza da dikkat edin ama Hac meşakkat işidir hocamın tavsiyesine de uyun. Allaha emanet olun diye konuştu.

Eşiyle Birlikte Hacca Giden Muammer Yıldız Taşı İse “ Gerçekten bu hasret bittiği için çok mutluyuz rabbimizin evine gittiğimiz için şuanki duygularımızı anlatma durumunda kelimeler bulamıyorum. Allah herkese nasip ettsin. İnsanın hayatında gerçekten önemli ibadetlerden biri ve hep hayal ettik. 13 yıldır bekliyorduk rabbim bizede nasip etti. Allah herkesten razı olsun inşallah burdan herkesin selamını ileteceğiz oraya. Çok güzel bir duygu Allah herkese nasip etsin diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından dualar edilerek kurban kesildi ve hacı adayları kutsal topraklara gitmek için Erzincan dan uğurlandı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği