15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla  Garnizon Şehitliğinde anma programı düzenlendi
Satılık Daiire

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla  Garnizon Şehitliğinde anma programı düzenlendi

Haber:Adem Toprakoğlu

 Düzenlenen törene Erzincan Valisi Mehmet Makas,  3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

 Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Burhan Çakır tarafından dualar edildi. 
Ardından Şehitlik özel defterini imzalayan Vali Mehmet Makas, deftere yazdığı mesajında şu ifadelere yer verdi; Vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği uğruna, gözünü kırpmadan can veren, siz şehitlerimizi minnet ve şükran ile anmak üzere huzurunuza gelmiş bulunmaktayız.

Çanakkale’de, Sakarya’da bozguna uğrattığımız düşmanların torunlarını 15 Temmuz’da da milletçe derdest ettik. İstiklalimizi tehdit eden terör şebekelerini güçlü ordumuz ve cesur halkımız sayesinde toprağa gömdük. Bu uğurda, aziz vatanımızı korumak için canlarınızı feda ettiniz. Anadan, yardan vazgeçip bir hilal uğruna şehitlik mertebesine ulaştınız.

Bu topraklar kolay vatan olmadı. Ecdadımız kanıyla canıyla vatan yaptı bu toprakları. Çanakkale’de, Sakarya’da her köy, her kağnı ve her minare cepheye koşmuştu. İşte biz o köylerin çocuklarıyız. O minarelerin mü’minleriyiz. Bu yüzden siz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatana hepimiz aynı ihlâsla aynı şuurla sahip çıkacağız. Birliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz.

Millet olarak bizler, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her bir şehidimizi daima minnet ve şükranla anacağız. Şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanı, bayrağı, demokrasisi ve tüm kutsal değerleri uğruna mücadele edip şahadete erişen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm gazilerimize sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum.

Düzenlenen törende son olarak katılımcılar ile birlikte şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği