2021-2022 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Akademik yılı  mezuniyet programı düzenlendi
Satılık Daiire

2021-2022 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Akademik yılı  mezuniyet programı düzenlendi

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Yalnızbağ Yerleşkesi'ndeki mezuniyet törenine Erzincan Mehmet Makas, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun AK Parti Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Düzenlen mezuniyet proğramı öğrencilerin sahneye davet edilmesiyle başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından ilk olarak Mezunlar adına konuşan Sağlık Meslek Yüksek Okul Öğrencisi Rabia Kılıç “ bizlere dil,din, ırk,statü ayrımı olmadan eşit şartlarda eğitim alma,ülkenin geleceğide söz sahibi olma fırsatı veren Gazi Mustafa  Kemal Atatürk’ü saygı  ve sevgiyle anıyorum.

4 sene önce başladı, her birimiz yurdun dört bir yanından birbirinden farklı hayaller, umutlar ve beklentiler ile yola çıktık ama tüm samimiyetimizle birbirimize kenetlendik. Bir şehirde tek başına kalmak zordur, bu yüzden birbirimize kocaman bir aile olduk.bize emek veren hocalarıma ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent  yaptığı konuşmasında “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mezuniyet törenini nedeniyle düzenlediğimiz etkinliğimize  hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Sevgili öğrenciler, kıymetli misafirler, ülkemizi  ve dünyayı kasıp kavuran zorlu pandemi süreci nedeni ile toplu mezuniyet törenlerini   2 yıl boyunca yapamadık. Şimdi Allah’a şükür bu süreci büyük ölçüde atlattık ve bu nedenle hem öğrencilerimiz hem de akademik personelimiz yüz yüze eğitime başlayıp bitirdiğimiz bu eğitim öğretim döneminin sonunda   coşkuluyuz, çok tabii olarak  bu keyifliyiz. Açıkcası bu töreni özlemişiz.  Bu yüzden tüm misafirlerimize bu günü bizlerle paylaşma nezaketini gösterdiği için teşekkür ediyor en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Kıymetli misafirler Hepimiz biliyoruz ki günümüzde ülkelerin  gücü, diğer ülkeler üzerinde etkisi, eğitimliinsanlarla ölçülüyor. Kurtuluş savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa KemalAtatürk “ Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır, ya damilleti esarete ve sefalete sürükler” sözüyle eğitimin önemini en veciz şekliyle özetlemiştir.

Dünyamızı yöneten kağıt, kalem ve mürekkeptir. Sözünden hareketle; eğitim, öğretim ve araştırmadabüyük başarıları yakalamak Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak en büyük hedefimizdir.Değerli anne ve  babalarSizler eğitimin önemine inanarak çocuklarınızın eğitimini her şekilde desteklediniz. Bugün buradaülkemizin geleceği ve kıymetlilerimizgençlerimizin emeklerinin semeresi olan mezuniyetlerini kutlamak ve bundansonraki hayatlarında başarı dileklerinde bulunmaktır. Bugün onların mutluluğunu onlarla beraberyaşıyoruz, Bizler evlatlarımıza güveniyoruz, sizlerde güvenin çünkü onlar ülkemizin yarınlarınınteminatıdır. Bugün aslında sizin de gününüz! Haklı gururunuzu ve sevincinizi paylaşıyor ve hepinizyürekten kutluyorum.

Bugünün anlamı sizler içinde  büyük, biliyorum.Çoğunuz ailelerinizden uzakta hayatı bizzat yaşayarak öğrenmeye çalıştınız.Sınavlarda sorular bazen sizi terletti, Otobüs duraklarında üşüdünüz, bilet fiyatlarından yakındınız.Sabahlara kadar müzik dinleyip, arkadaşlarınızla sohbet edip, bazen neşelendiniz, bazenhüzünlendiniz , bazen de sabahlara kadar çalıştınız, Dostluklar kurdunuz, çok sayıda arkadaş kazandınız, Kısaca Eğitim hayatınız boyunca bir çok zorluğa katlanarak bugüne geldiniz, Ve bugün mezun olmanın  haklı gururunu yaşıyorsunuz.

Sevgili Öğrenciler sizleri çok seviyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

“ Benim güneşim batar yeniden doğmak için” sözünde olduğu gibi sizlerden ayrılmanın hüznünü

Yaşıyoruz, ama biliyoruz ki yapacağınız güzel işlerle göğsümüzü kabartacaksınız. Büyük ideallerle, büyükhedeflere ulaşacağınız ve ülkemizi dünyada hak ettiği daha iyi seviyelere getireceğiniz konusunda kuşkumuz yok, sizlere güveniyoruz.Biliyoruz ki nerede olursanız olun, ne iş yaparsanız yapın sizler daima Hakkı, adaleti, barışı, huzuru,

sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı savunacaksınız ve Sizler sayesinde ülkemiz ve insanlarımızdaha müreffeh, daha huzurlu ve daha mutlu olacaktır.Üniversitemizin Çok değerli Akademisyenleri,  kıymetli hocalarım, Bugün mezuniyet günlerinde bir araya geldiğimiz çok sevgili öğrencilerimizi büyük bir gayret ve özenleyetiştirerek bugünlere getirdiniz. Hepinize özverili ve nitelikli katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Hepinizi tekrar tebrik ediyor, sizleri yaşamınızın yeni dönemine,; Tüm Akademik ve idari kadromuz adına eniyi dileklerle ve sevgiyle uğurluyorum. Sizler başardıkça bizler mutlu olacağız.Yolunuz hayırlı, bahtınız açık, kısmetiniz bol, başarınız daim olsun. Allah’a emanet olunHepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Tüm misafirlerimize sevgi, saygı ve en derin muhabbetlerimi sunuyorum. Diye konuştu.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise yaptığı konuşmasında “Böyle bir mezuniyet töreninde buluşmaktan birlikte beraber olmaktan Kıvanç duyduğumu ifade ederek hepinize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum Erzincan kardeşliğin şehri Erzincan 81 ilden gelen her öğrencisini bağrına basan onların güvenliği ve geleceği ile ilgilene bir şehrin adresidir.

Erzincan'da bulunmak güvenin göstergesi olduğu burayı tercih eden kız öğrencilerimize sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum. çoğunluk onlardan mütevellit güvenli bir şehirde güvenli bir şekilde eğitim görmek ve burada aldığınız hizmetlerin mukabilinde ödediğiniz ücretlerin düşük olması hepimizi ve sizleri de mutlu ettiği kanaatindeyim.

Erzincan'a sizin kardeşleriniz de tercih etmesini sizden rica ediyoruz ve hepinize mutlu huzurlu hayırlı bir gelecek diliyor başarılar diliyor sevgiyle saygıyla hürmetle selamlıyorum diye konuştu .

Son olarak konuşamn Erzincan Valisi Mehmet Makas ise “Geleceğimizin teminatı ve bugün gördüğümüz manzara ile yarınlara umut'la bakmamızı sağlayan genç mezunlar sevgili kardeşlerimiz ve onlara hocaları kadar Can Erzincan kadar emek vermiş çok kıymetli aileleri hepinizi hürmetle saygıyla muhabbetle selamlıyorum.

 Bizden önceki konuşmacılar olayı özetlediler hava sıcak biliyorum ki her biriniz bunaldınız sözlerimi uzatmayacağım. kep atmaya en kısa zamanda yapacağız. Anadolu'da dünya üniversitesi sloganı ile çok kaliteli bir okuldan mezun oldunuz. tamamen sizin başarınız buraya kadar siz başardınız hocalarımız başardı rektörümüz başardı, bundan sonrasını da inşallah sizler başaracaksınız. ama en önemli mezuniyet hayatı şerefli bir şekilde bitirmektir. Allah o şereften o nizamdan hiçbir kardeşimizi ayırmasın dileğimiz temennimiz bu. rızık allah'tandır hiçbiriniz rızık endişesiyle yaşamayın Şuya da bu şekilde rızkınızı ama mezun olduğunuz bölümle ilgili meslekte ama başka bir yolda bulacaksınız. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. sözlerimi uzatmıyorum ama zilereden bir istihdamım var Allah rızası için Can Erzincan'ı unutmayın biliyorsunuz ki mezun olan tüm kardeşlerimiz ve 24 bin talebe  gönüllü olarak Erzincan'ın elçisidir. Diye konuştu.

Yapaılan konuşmaların ardından düzenlenen mezuniyet töreninde 2021-2022 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri keplerini havaya atarak kutladılar.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği