Başbağlar Şehitleri anıldı
Satılık Daiire

Başbağlar Şehitleri anıldı

Erzincan'ın Kemaliye ilçesi Başbağlar Köyü'nde, 29 yıl önce terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan 33 sivil vatandaşlar için anma töreni düzenlendi.

Haber:Adem Toprakoğlu

Başbağlar Köyü Kültür Evi önünde gerçekleştirilen anma törenine, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Sadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Kardağ, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Kemaliye Kaymakamı Emre Yeşilbaş, Erzincan İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol,Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, çok sayıda bürokrat, stk temsilcisi ile vatandaşlar katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

Ardından Başbağlar Köyü Muhtarı Ali Akarpınar Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, Kemaliye Kaymakamı Emre Yeşilbaş, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Erzincan Ak Parti Milletvekili Süleyman Karaman ve Erzincan Valisi Mehmet yaptıkları konuşmalarda yaşanan katliamı kınayarak, şehitlerimizi rahmetle andıklarını söylediler.

Konuşmaların ardından Başbağlar köyündeki şehitlik anıtını ziyaret eden Vali Mehmet Makas ve beraberindeki heyet, şehitlerimiz için dua ettiler.
Daha sonra Başbağlar Jandarma Karakol Komutanlığı'nı ziyaret eden Vali Mehmet Makas ve beraberindeki heyet, karakolda görevli askerler ile sohbet ettiler.

Şehitlerimizin mezarlarınıda ziyaret eden Vali Mehmet Makas ve beraberindeki heyet, burada da dualar okuyarak, şehitlerimizin kabirlerine  karanfiller bıraktılar.

Tarihler 5 Temmuz 1993’ü gösterirken Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde terör örgütü tarafından düzenlenen baskında 33 masum vatandaşımız şehit edilmiş, köy ateşe verilmişti.

Olayın üzerinden 29 yıl geçti, acılar ise hala taze. Bir kez daha 33 şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği