ERZİNCAN’DA KUVVETLİ YAĞIŞ SELE DÖNÜŞTÜ
Satılık Daiire

ERZİNCAN’DA KUVVETLİ YAĞIŞ SELE DÖNÜŞTÜ

Haber:Oktay Kılınç

Erzincan'da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmurla beraber kentin farklı bölgelerinde meydana gelen Sel hayatı olumsuz etkiledi.

Erzincan’da etkili olan kuvvetli yağışlar, kent merkezinde ve Başpınar Mahallesi’nde sele dönüştü. Erzincan Belediyesi, İl Özel İdaresi, Jandarma, DSİ, AFAD, UMKE ve Karayolları ekipleri kısa süre içerisinde taşkınların yaşandığı alanlara müdahalede bulundular.

Vali Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzurum DSİ Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Erzincan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu, ve ilgili kurumların yöneticileri ile birlikte ilk olarak Başpınar Mahallesi’nde meydana gelen sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundular.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Makas, gün boyunca devam eden incelemelerinin ardından AFAD Binasındaki kriz merkezinde ilgili kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantıda, ilimizde meydana gelen sel felaketi sonrasında kurumlarımız tarafından yapılan çalışmalar ve zarar tespiti ile ilgili bilgiler ele alındı.

Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Mehmet Makas, yaşanan sel felaketinde her hangi bir can kaybının olmadığını belirterek, oluşan maddi zararlara ilişkin tespitlerin ekipler tarafından yapılacağını belirtti. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Mehmet Makas, can siper hane çalışan tüm personellere de teşekkür etti.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği