Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü görevine, Dr. Cihan Tekin atandı.
Satılık Daiire

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü görevine, Dr. Cihan Tekin atandı.

Haber: Oktay Kılınç

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Erkan Hirik ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Orhan Çimen Görevden alındı. İl Sağlık Müdürlüğü görevine Dr. Cihan Tekin atandı. Başhekimlik görevine ise henüz kimin atanacağı belli olmadı.

Erzincan İl Sağılık Müdürlüğü ve Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevlerinde değişikliğe gidildi. 2017 yılından itibaren İl Sağlık Müdürlüğü Görevini yürüten Doç Dr. Erkan Hirik görevden alınarak yerine Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin atandı. Başhekimlik görevine ise henüz kimin atanacağı belli olmadı.

 Yeni İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin Kimdir?

1971 yılında Elazığ İlinde dünyaya geldi. 1996 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden, 2015 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Konya ve Elazığ illerimizde Sağlık Ocağı Tabipliği, Acil Sağlık Hizmetleri Ambulans Hekimliği ve Acil Servis Hekimliği yaptı. 2007 – 2010 yılları arasında Elazığ İl Sağlık Müdür Yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, 2011-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müşavirliği, 2012-2017 yılları arasında Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, 2017-2019 yılları arasında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2019 yılı Aralık ayından itibaren Diyarbakır İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır. Erzincan Sağlık İl Müdürlüne atanan Dr. Cihan Tekin Evli ve iki çocuk babası.

Doç. Dr. Erkan Hirik ise Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü’nün Sosyal Medya Hesabından bir mesaj yayımladı.

Hirik mesajında; “Aralık 2017 yılından bu yana yürütmekte olduğum Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü görevimi layıkıyla yerine getirmenin verdiği gururla, görevimden ayrılmış bulunmaktayım.

Görevde bulunduğum süre boyunca hep yanımızda olan başta son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendiye, Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, tüm Bakanlık bürokratlarına, Erzincan Valimiz Sayın Mehmet Makas Beyefendiye, Erzincan önceki dönem ve şuanki Milletvekillerimiz Sayın Serkan Bayram, Sayın Sebahattin Karakelle, Sayın Süleyman Karaman ve Sayın Burhan Çakır Beyefendilere, Erzincan Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun Beyefendiye, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent Beyefendiye, ismini sayamadığım koordineli bir şekilde çalıştığım tüm kamu ve özel sektör yöneticilerimize,

Ayrıca pandemi sürecinde özverili bir şekilde fedakarca çalışan ve her daim bana destek olan tüm mesai arkadaşlarıma, Kıymetli Erzincan'lı hemşehrilerimize saygı ve şükranlarımı sunarım.” dedi

 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği