Erzincan’lı Ahmet Coşkunaydın’a 2022 Muhteşem Katkı Ödülü  verildi
Satılık Daiire

  Erzincan’lı Ahmet Coşkunaydın’a 2022 Muhteşem Katkı Ödülü  verildi

  2022 Muhteşem Katkı Ödülü Ahmet Coşkunaydın’a verildi Dünya’nın en büyük Müslüman nüfusuna sahip olan Endonezya, Türkiye ile ilişkilerine ciddi önem veriyor.

270 milyonluk nüfusa sahip ülke aynı zamanda en büyük 10 ekonomi içerisinde de yer alıyor. Dış ticaretimizin gelişmesi ve karşılıklı payların büyütülmesi için adımların atılması hedeflendiği kardeş Endonezya, bu anlamda çabalarını kesintisiz sürdürüyor.

Kültürel anlamda da ülkemizle ilişkilerini geliştirmek anlamında çalışmalar sürdüren Endonezya, ilgilenenlere ücretsiz dil kursları ve dans eğitimleri veriyor. Endonezya Başkonsolosluğu Türkiye- Endonezya ilişkilerinde önemli katkılar sağlayan gazeteci Ahmet Coşkunaydın’a 2022 Muhteşem Katkı Ödülü verdi. İTO’da (İstanbulTicaret Odası) düzenlenen törende çok sayıda davetli yanında, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Konjen İmam Asari, konsolosluk yetkilileri Jepri Edi ile Elizabeth Dewi Diana , ile ,Sally Soeni de yer aldılar.

Ödül Endonezya’nın ülkemiz ile ilişkilerinin geliştirilmesi için üstün katkıda bulunan ve DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ve benzeri kuruların da işbirliği ve önerileri ile veriliyor. Ahmet Coşkunaydın’a da ödül Türkiye- Endonezya arasında ki kültürel işbirliği ile ekonomide ki karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesine yaptığı katkılar nedeniyle verildi. Ödül töreni sırasında, iki ülkenin de ,karşılıklı olarak dış ticaret hacminin artırılması konusuna aha da ağırlık vermesi konusuna dikkat çekildi.(Kaynak: https://www.avrasyahaber.net)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği