Erzincan OSB ye yeni yatırımlar geliyor

Erzincan OSB ye yeni yatırımlar geliyor

Haber:Adem Toprakoğlu

Müsiad Erzincan İl Temsilcisi Ertan Buyruk Erzincan’a gelecek yeni yatırımları anlattı.

Buyruk açıklamasında şu ifadelere yerverdi; Sureks Dış Ticaret, endüstri alanında kalıpçılık sektörünün gelişmesine katkılarda bulunmuştur. Elektroerosion (EDM) Sisteminin Türkiye’de gelişmesine öncülük eden Sureks, bu alanda 1000 den fazla üretici firmalara ulaşmıştır.

2002 yılında Mükemmel Harekete Doğru vizyonu ile Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, İran ve Balkanlar olmak üzere 13 farklı ülkede  kapı ve pencere sektörüne hizmet veren SRX tüm ürün gruplarının pazarlara yayılmasında öncülük eden Sureks Dış Ticaret Ltd. Şti. kurulmuştur.

2020 yılında Erzincan OSB ye yatırım karar alan firmamız, ürettiği ürünleri yurt dışına demiryolunu kullanarak ihracat planlaması yapmıştır. BTK ( Baku – Tiflis – Kars ) demiryolu hattını Erzincan OSB den orta Asya’ya ilk seferini bugün gerçekleştirecek olan Sureks, Erzincan’dan Kazakistan’ın Almata şehrine 6500 km lik parkuru OSB içindeki kendi fabrikasından çıkartıp 15 günde ulaştırmayı planlamaktadır. Bu durumda Door to Door ihcaratı demir yolu ile Erzincan’dan ihracatı gerçekleştiren ve BTK hattını kullanan ilk firma olacaktır.

Sureks 2023 vizyonu Yıllık ihracatının ürettiği ürünle desteklenerek tamamının Erzincan gerçekleştirilmesini öngörmektedir. Yapılanma ve stratejik plan Erzincan’ın hem ihracata yönelmesi hem de bölgedeki tüm firmaların bu demiryolu hattına yönlendirecek ve bölgede öncü rol oynamasını sağlayacaktır.dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği