Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a Gelişinin Yıl Dönümü Kutlandı
Satılık Daiire

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a Gelişinin Yıl Dönümü Kutlandı

Haber:Adem Toprakoğlu

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a gelişinin 103. yıl dönümü münasebetiyle Erzincan Belediyesi önündeki tören alanında kutlama programı düzenlendi.

Düzenlenen tören kapsamında, İstiklal Savaşı’mızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a gelişini temsil eden şanlı Türk Bayrağı, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce görevlendirilen sporcu öğrenciler tarafından tören alanına getirildi.

Daha sonra Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Akabinde saygı duruşunda bulunularak, okunan İstiklal Marşı ile birlikte ay yıldızlı şanlı bayrağımız göndere çekildi.

Erzincan Lisesi öğrencilerinden Ali Eren Coşar tarafından Mustafa Kemal'e Seslenme isimli şiirin okunmasının ardından Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a gelişinin 103. yıldönümünü kutlayarak, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Başkan Aksun konuşmasında; “Biz bir olursak, birlikte olursak, kardeşlik hukukumuzu güçlendirirsek hiçbir güç bizi örseleyemez. Geleceğin güçlü Türkiye’sini bu birliktelik oluşturacaktır. Can Erzincanımız ülkemiz adına bunun en güzel örneğidir” dedi.(Kaynak:Erzincan Valilik.)

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği