İl Göç Kurulu ve İnsan Ticareti ile Mücadele Toplantısı Yapıldı
Satılık Daiire

İl Göç Kurulu ve İnsan Ticareti ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

 İl Göç Kurulu ve İnsan Ticareti ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Haber:Ferda Okumuş

İl Göç Kurulu ve İnsan Ticareti ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantı Erzincan Valisi Mehmet Makas Başkanlığında Yapıldı.

İlimizde ikamet eden sığınmacı ve yabancı uyruklu kişilerin genel durumunu değerlendirmek, yaşanabilecek her türlü sorun ve sıkıntıya çözüm üretmek, uyum faaliyetleri konusunda istişarelerde bulunmak, düzensiz göçle yapılan etkin mücadelenin değerlendirilmesi, insan ticareti ile mücadele ve bu konuda farkındalığın artırılması

amacıyla düzenlenen İl Göç Kurulu ve İnsan Ticareti ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı  Vali Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda Vali Mehmet Makas Başkanlığında düzenlenen toplantıya; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Erzincan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan İl Göç İdaresi Müdür Vekili Kasım Kağan Özlok, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Düzenlenen toplantıda, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Kasım Kağan Özlok tarafından ilimizde yaşayan göçmenlerin durumu, düzenli ve düzensiz göç, düzensiz göçle mücadele, uluslararası koruma ve uyum, insan ticaretiyle mücadele, göç yönetimi ile ilgili istatistiki veri paylaşımı ve bu konularda sunum eşliğinde katılımcılara bilgiler verildi.

İnsan ticaretiyle mücadele, insan ticareti konusunda farkındalık oluşturacak faaliyetlere devam edilmesi, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu ile yabancıların uyumuna ilişkin genel değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi. (Kaynak: Erzincan Valiliği)

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği