Kurban Bayramı Öncesi Toplu Bayramlaşma Programı Düzenlendi
Satılık Daiire

Kurban Bayramı Öncesi Toplu Bayramlaşma Programı Düzenlendi

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından belediye binasında düzenlenen bayramlaşma programına Son Başbakan Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Son Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekilerin, davetlilerle bayramlaşmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, vatandaşların bayramını kutladı.

Ardından Vali Mehmet Makas bir konuşma yaparak; "Can Erzincan demek birlik, beraberlik ve kadir şinas insanların bir arada hemhal olduğu Türkiye’nin çimentosu ve mayası demektir. Bugün belediyemizin salonunda 7’den 77’ye toplumun tüm katmanların bir araya gelmesi Can Erzincan’ın en büyük hasleti olan birlik ve beraberliğindendir. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin." dedi ve tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Bayramlaşma töreninde son olarak konuşan Son Başbakan Binali Yıldırım ise mübarek Kurban Bayramı’nın müjdecisi arefe gününde hemşehrilerimiz ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Rabbim bayramımızı, bayram tadında ihya etmeyi nasip eylesin. Huzur içinde, kardeşliğimizin daim olduğu günler olarak yaşamayı bizlere nasip eylesin. Bayramlar yakınlaşmak içindir, bayramlar kırgınlıkların, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşliğin doruğa ulaştığı müstesna günlerdir. Üç günlük dünya için birbirimizi kırıp dökmenin hiç bir gereği yoktur. Onun için gelin canlar bir olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim." dedi ve tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutladı.(Kaynak:Erzincan Valilik.)

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği