Kurbanlıkları gezen çok alan yok
Satılık Daiire

Kurbanlıkları gezen çok alan yok

Erzincan'ın merkez ve çeşitli bölgelerinden getirilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanların, canlı hayvan pazarında satışı başladı.

Haber:Adem Toprakoğlu

beklenen ilgiyi görmeyen besiciler, Kurban Bayramı'nın biraz daha yaklaşmasıyla kurbanlık satışlarının artmasını umut ediyor.

Pazardaki kurbanlık satıcıları yaptığı açıklamada, hayvan pazarındaki satışların şuanda durgun olduğunu, gelen müşterilerin ise sadece fiyat araştırması yaptığını belirtti.

Kurbanlık satıcısı Serdar Karartı beklenen satışın gerçekleşmediğini ancak bayramn yaklaşmasıyla satışların artacağını dile getirerek Yem fiyatları çok yüksek artık besicilikyapamaz hale geldik. Bakın pazarın durumu ortada besiciler kurbanlıklarını bile satmaya getirmiyor. Gelen vatandaş ise fiyat sorup gidiyor diye konuştu.

Geçen yıla göre fiyatların çok yükselmediğini söyleyen satıcılar hayvan getirdik satamıyoruz alıcıda haklı satıcıda yem fiyatları çok yüksek nası edeceğiz bilmiyorum büyük baş hayvanlar 20 bin ila 50 bin tl arasında küçükbaş hayvanların ise  2 bin ila 3 bin tl  arasında satıldığını ifade etti.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği