Okçuluk Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
Satılık Daiire

ErzinCANFest 2022 kapsamında Erzincan’da düzenlenen Sultan Melikşah Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası ve Hava Koşusu Yarışları, bugün yapılan Hava Koşusu yarışları ile sona erdi.

İlimiz Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak beldesinde oluşturulan atış alanında düzenlenen Hava Koşusu yarışlarına 270 sporcu katıldı.

Yarışmaların finaline katılan Vali Mehmet Makas, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Erzincan Ak Parti Milletvekili Süleyman Karaman Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz, yarışmaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek, başarılar dilediler.

Ödül töreninde konuşan Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz, "Benim için ayrı bir önemi olan memleketim Erzincan´da bu müsabakayı yapmak çok kıymetli başkanımızın da burada olması ve ilk resmi müsabakasına burada katılması bizleri mutlu etti." dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ise yaptığı konuşmasında, 419 metre altın, 411 metre gümüş, 409 metre bronz madalyalar ile, mesafelerin birbirine yakın olması rekabetin arttığını belirterek, iyi okçuların yetiştiğini vurguladı.

Hava Koşusu yarışlarında dereceye giren sporcular ödüllerini Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan´ın elinden aldı.(Kaynak: Erzincan Valiliği)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği