Pazarda Her Geçen Gün Fiyatlar Düşüyor
Satılık Daiire

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan’ın en büyük halk pazarlarından biri olan cumartesi pazarında sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan düşüş, vatandaşın olduğu gibi esnafın da yüzünü güldürmeye başladı.

Her hafta 10TL zamlanan bazı sebzelerin fiyatları, bu hafta neredeyse %80’a kadar düştü.

Fiyatlarıyla el yakan patlıcan, sivri biber ve kabak bu hafta 5 ila 10 TL’ye, 15 TL olan domates 10 TL’ye, 15 TL olan salatalık da 5 TL’ye ıspanak da 15 TL’den, 10’ havuç 10 TL den 5 TL ye TL ye çilek 25 TL den 15 TL ye marul 15 TL den 10 TL ye düştü. Pazarın en düşük ürünü olan limon ise kilosu 5 TL den satılıyor.

Havaların her geçen gün ısınmasıyla birlikte Sebzede olduğu gibi meyvedeki fiyatlarda da düşüş yaşandı. Pazarın en pahalı ürünü ise kilogramı çilek ise bu hafta 25 TL den 15 TL ye düştü. Pazardaki sebze ve meyvedeki fiyatların düşmesi, vatandaş gibi esnafın da yüzünü güldürdü.

Pazarcı esnası yaptığı konuşmasında “ havalar her geçen gün ısınıyor tarla ürünleri çıkmaya başladı bundan böyle fiyatlar her geçen gün düşer. Fide satışları da başladı köylü ekimlerini yapıp satışa çıkardığız aman sebzede meyvede bol olur. Diye konuştular.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği