REFAHİYE’DE SAYA İMALATINA KUDAKA DESTEĞİ
Satılık Daiire

REFAHİYE’DE SAYA İMALATINA KUDAKA DESTEĞİ

Haber:Oktay Kılınç

 KUDAKA tarafından yürütülen 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan “Refahiye'de Kadınlar ve Gençler Atölyelerde” isimli projenin destek sözleşmesi imzalandı. 

 Proje ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı. Kudaka tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde; "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında destek almaya hak kazanan “Refahiye'de Kadınlar ve Gençler Atölyelerde” isimli projenin destek sözleşmesiRefahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacıve KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven arasında imzalandı.

Refahiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından uygulanacak olan proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait atıl durumda bulunan bina ve atölyelerin tadilatı yapılarak saya imalatı için uygun hale getirilmesi, gerekli makina ekipmanla donatılması, düzenlenecek eğitimlerle en az 15 kadın ve gencin istihdamı için altyapı oluşturulması planlanmaktadır.

Refahiye’de genç istihdamını önceleyerek mesleki eğitimle birlikte saya imalatı atölyelerinin oluşturulacağı toplam bütçesi 1,4 milyon liraolan projeye KUDAKA tarafından 1,2 Milyon lira hibe desteği sağlanacaktır."

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği