Türkiye şampiyonu Erzincandan
Satılık Daiire

Türkiye şampiyonu Erzincandan

Haber:Ferda Okumuş

Erzincan Temsilcisi Şehit Er Süleyman Aydın Orta Okulu kızlarda Türkiye Şampıyonluğu elde etti.

14 yaşında Aleyna Korkut Orta Okular Badminton Türkiye Şampıyonu Erzincan Oldu.

9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Amasya da düzenlenen Badminton Yıldız Kızlar Türkiye Finallerinde İlimizi ve bölgemizi temsil eden Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu aralarında Ankara İzmir Eskişehir Kayseri Bursa nın da bulunduğu finallerde 19 İl ile mücadele etmiş ve Finalde Ankara yı üç iki yenerek Erzincan ı Türkiye şampiyonluğuna taşıdı.

badminton2badminton3

Badminton Milli takım Sporcusu Aleyna Korkut yaptığı konuşmasında “ yaklaşı 6 yıldır Badminton sporu ile uğraşıyorum 4 yıldırda milli takımdayım son gittiğimiz Amasya İlinde Türkiyer Şampiyonasında Erzincanımıza ve okulumuza şampiyonluk getirdik. Çok mutluyum çok gururluyum. Milli Takım Badminton antrenörü de olan Murat Sönmez hocama, okul müdürümüz Ercan Sak hocama ve Beni herzaman destekleyen yanımda olan Aileme teşekkür ediyorum diye konuştu.

Erzıncan Şehit Süleyman Aydın Ortaokulu Müdürü Ercan Sak yaptığı açıklamasında “ Önce Erzincan da il birincisi olan Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu, Nisan ayı içinde Bayburt ilinde yapılan Badminton bölge finallerinde Erzincan’ı temsil etme hakkı kazmış olup burada başarıyla mücadele edip şampiyon olarak Türkiye Finallerinde Bölgemizi temsil ederek ilimize Türkiye şampiyonu olarak bizleri gururlandırdı.

Şampiyon olmakla kalmayıp oyunu ve mücadelesi ile tüm takımların da takdirini kazandı. Bu başarıda en başından beri yoğun emeği olan , aynı zamanda  Milli Takım Badminton antrenörü de olan Murat Sönmez hocamıza bizlere bu gururu yaşatan öğrencimiz Aleyna Korkut’a ve ulaşımda konaklamada yardımcı olan tüm kişi  kurumlara sonsuz teşekkür ederiz.dedi.

 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği