Ziraat Odası, Köy ve Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi
Satılık Daiire

Ziraat Odası, Köy ve Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi

Haber: Oktay KILINÇ

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik tarafından, ilimiz üreticilerinin tarımsal üretime dair konularda yaşadıkları sorunları tespit etmek, çözüm önerilerini ortaya koymak, bu konulardaki istek ve talepleri belirlemek maksadıyla, Erzincan Merkez’de bulunan Köy ve Mahalle Muhtarlarının yoğun katılımı ile toplantı yapıldı.

Erzincan Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekli programda Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir araya gelindi.

Düzenlenen programa Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, Oda Çalışanları, Erzincan Muhtarlar Dernek  Başkanı Kurtuluş Kılıç, Erzincan Köy ve Mahalle  Muhtarları Dernek  Başkanı Murat Tapan, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Tekcan ve çok muhtarlar katıldı.

Erzincan Muhtarlar Dernek  Başkanı Kurtuluş Kılıç yaptığı selamlama konuşmasında Toplantıyı organize eden Ziraat Odasına ve katılan Muhtarlara teşekkür etti.

Programda konuşma yapan Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Murat Tapan ise; “Erzincan çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan bir yer olduğu için, Erzincan Ziraat Odası bizim için önemli. Çalışmalarını da en iyi şekilde yaparak çiftçimize desteklerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Mevcut başkanımızın çalışmalarını da muhtarlar olarak takdir ediyoruz. Bu toplantı da yapılan çalışmaları istişare ederek çiftçimiz için sağlıklı bir toplantı yaparak sorunları çözmeye çalışacağız” dedi.

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik ise yaptığı konuşmasında şunları ifade etti; “Anayasa hükümleri çerçevesinde üreticilerimizin ilimizde temsilcisi sıfatını taşıyan Ziraat Odası Başkanlığı olarak, ilimiz üreticilerinin tarımsal üretime dair konularda yaşadıkları sorunları tespit etmek, çözüm önerilerini ortaya koymak, bu konulardaki istek ve talepleri belirlemek maksadıyla tertip ettiğimiz bu toplantıya iştiraklerinizden dolayı temsilcisi olduğum kurumum ve şahsım adına hoş geldiniz, safalar getirdiniz

Muhtarlarımız, köy ve beldelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ve üreticilerimizin talep ve sorunlarının ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına iletilmesi ve takibi konularında adeta bir köprü vazifesi görürler ve bu özellikleri ile de Demokrasinin çekirdeğini teşkil ederler

İlimizin iklim ve topoğrafyası genellikle tek ürün yetiştiriciliğine müsaittir İlimizin bitkisel ürün deseni ağırlıklı olarak Şekerpancarı, Hububat, Kuru Fasulye, Baklagil Yem Bitkileri, Meyvecilik ve Sebzecilikten oluşmaktadır. Üreticilerimizi etkileyen en önemli Faktörlerin başında Üretim Maliyetlerinin yüksekliği gelmektedir. Son yıllarda artan girdi maliyetlerine karşılık ürün fiyatlarında aynı oranda artışlar olmamıştır. Ziraat Odası Başkanlığı olarak GÜBRE, İLAÇ , YEM fiyatları ve Arazi Toplulaştırılması konularında ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli görüşmeler yapılmıştır. Ancak, bahsettiğim bu konularla ilgili olarak siz değerli Muhtarlarımızın fikir ve görüşleri de son derece önem arzetmektedir. Üreticilerimizin temsilciliğini yapan kurum sıfatıyla, siz değerli Muhtarlarımızın hizmet manasındaki hedef kitlesi aynıdır. Bu maksatla gerek sizlerle ve gerekse üreticilerimizle yapacağımız işbirliği son derece önem arz etmektedir Düzenlediğimiz bu toplantı sonucunda tespit edilen problem ve çözüm önerileri, oluşturulacak Komisyonlar marifetiyle başta Valilik Makamı olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara bir rapor halinde iletilecektir. Bu vesile ile, düzenlenen toplantının verimli geçmesini temenni eder hepinize saygılar sunarım’ dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çakır Oto Yıkama

Reklam

Satılık Daiire

Yazarlarımız

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği