20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru süreci ve sözlü sınav merkezi tercihleri ile ilgili tarihler açıklandı. Pedagojik formasyon ve KPSS puan şartlarının da yer aldığı duyuruda, adayların heyecanla beklediği kontenjan ve branş dağılımına ilişkin bilgiler paylaşıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 yılı için 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması başvuru kılavuzu ve takvimini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde açıklanan kontenjan ve kadro dağılımlarının ardından, 17 Mayıs'ta yayımlanan öğretmen atama kılavuzu ile adaylara rehberlik edecek önemli detaylar erişime açıldı. Adaylar, alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek, sözlü sınava katılmak istedikleri il tercihinde bulunabilecekler.  Başvuru şartları ise haberin detayında...

TDV KAGEM Yaz Okulu Kayıtları Başladı TDV KAGEM Yaz Okulu Kayıtları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru ve mülakat sınav takvimini açıkladı. Başvuru tarihleri 20-31 Mayıs 2024 arasında elektronik ortamda alınacak. Adaylar, atanmak istedikleri öğretmenlik alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek, sözlü sınava katılmak istedikleri il tercihinde bulunacaklar.

Editör: Seher Özbilir