Erzincan’dan Güney Afrika ülkesi Darüsselam'a hizmet Erzincan’dan Güney Afrika ülkesi Darüsselam'a hizmet

Erzincan’ın Çayırlı ilçesi Saygılı köyünde doğup büyüyen Hüseyin Vural, 1994 yılından Erzincan’dan İstanbul’a gurbete gitti. Yıllar sonra emekli olup 20 yıl sonra Erzincan’a memleketine gelen Vural, Erzincan için küçük Paris yakıştırması yaparak çok değiştiğini ve çok beğendiğini vurguladı.

“ERZİNCAN HAKİKATEN KÜÇÜK PARİS OLMUŞ”

Vural: “1994 yılında İstanbul’a taşındık. 20 yıl sonra memlekete geldim. Emekli olduk 20 yıl sonra köyde ev yapmayı düşünüyorum. Yepyeni bir Erzincan yapılmış. Küçük Paris. Eskiden küçük Paris diyorduk ama şimdi harbiden küçük Paris olmuş. Alanları, 3 katlı binaların olması, gök delenlerin dikilmemesi, bahçe nizamları, stadın yapılması, imar projesine bayıldım. Ben bu kadar açıkçası beklemiyordum. Erzincan küçük Paris ismini hak ediyor. Emeği geçenlere helal olsun. Tebrik ediyorum.  Özellikle imar projelerinin değişmemesi benim için çok önemli. İmarın sabit kalması, insanların toplanma alanlarının bozulması, parkların, bahçelerinin, binaların 3 katlı olması, TOKİ dahi olması mimar planının değişmemesi çok güzel. Normalde TOKİ’nin girdiği yerlerde en az 15-20 katlı binalar dikiliyor. Burada sabit kalması, buraya has özgü imarı ile kalması çok güzel olmuş. Çok temiz havası mükemmel. Erzincan’ın keşiş dağları yetiyor.” Dedi.

20 Yıl Sonra Memleketi Erzincan’a Geldi 2

“EMEKLİ HAYALİM…”

Vural: “Emekli olduğumda hayalimdir, köyde ev yapmak, bir traktör almak iki tane de kangal köpek almak benim en büyük hayalim.  Küçük tertemiz. Erzincan her şeyi ile güzel. Acaba doğup büyüdüğümüz yer mi o yüzden mi güzel geliyor ama yok ben çok şehir gezdim Erzincan’ın havasına değişmem. Nem yok her şeye değer.” Dedi.

  

Editör: Haber Merkezi - A