Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü EÜAŞ tarafından personel alımı yapılacak. Kimler başvuru yapabilecek? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü EÜAŞ tarafından farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Peki başvuru nitelikleri neler? Kimler başvuru yapabilecek? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

BAŞVURU NİTELİKLERİ NELER?

121 MAKİNE TEKNİSYENİ alımı için Lise ve Dengi Okulların Makine, Makine Teknolojisi, CNC, Torna-Tesviye, Makine Bakım Onarımcısı, Bilgisayar Destekli Makine, Motor, Motorlu Araç Teknolojisi, Metal İşleri, Sıhhi Teesisat, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinden mezun olmak

98 ELEKTRİK TEKNİSYENİ alımı için Lise ve Dengi Okulların Elektrik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrik-Elektronik, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünün, Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları Pano Montörlüğü, Bobinaj veya Endüstriyel Bakım Onarım bölümlerinden mezun olmak.

7 ELEKTRONİK TEKNİSYENİ alımı için Lise ve Dengi Okulların Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Bölümünün, Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Büro Makinaları Teknik Servisi, Haberleşme Sistemleri veya Otomasyon Sistemleri bölümlerinden mezun olmak.

12 ELEKTRONİK TEKNİSYENİ alımı için Lise ve Dengi Okulların Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Bölümünün, Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Büro Makinaları Teknik Servisi, Haberleşme Sistemleri veya Otomasyon Sistemleri bölümlerinden mezun olmak.

8 TEKNİSYEN alımı için Endüstri Meslek Lisesi / Teknik Liselerin ElektrikElektronik Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Metalurji Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi veya Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü (tüm alt dalları dahil olmak üzere) mezun olmak.

5 BÜRO İŞÇİSİ alımı için en az Lise ve dengi okul mezunu olmak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar işçi alımı şartları

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması,

İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,

Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,

Eski Hükümlü veya Terör mağduru kontenjanında başvuracaklar için Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde ve vardiyalı hizmetlerde çalışmasına mani bir sağlık problemi bulunmaması.

Eski Hükümlü adayların eski hükümlü belgesi olması, Terör Mağduru olanlar için ise 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21.maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan askeri hastanelerce kendilerine verilen sağlık kurulu raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısının bulunması.

8 yaşını tamamlamış olmak ve en fazla 35 yaşında (36’dan gün almamış) olması gerekmektedir

İlanda belirtilen taleplerimiz ulusal düzeyde karşılanacaktır.

ENGELLİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması,

İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması

Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,

Engelli adayların sağlık kurulu raporunun bulunması,

18 yaşını tamamlamış olmak ve en fazla 35 yaşında ( 36 yaşından gün almamış) olması gerekmektedir

İlanda belirtilen taleplerimiz İl düzeyinde karşılanacaktır.

DAİMİ İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması

İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,

Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması,

2024 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı 2024 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

18 yaşını tamamlamış olması ve en fazla 35 yaşında ( 36 yaşından gün almamış) olması gerekmektedir.

İlanda belirtilen taleplerimiz İl düzeyinde karşılanacaktır.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

EÜAŞ işçi alımları için başvurular 26 Haziran’da başlayacak. Adaylar, 5 günlük süre içerisinde İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Editör: Haber Merkezi - A