Nihal Candan hastalığı sebebiyle cezaevinden tahliye edildi.

Geçtiğimiz sene Kasım ayında tutuklanan Nihal Candan, 37 kiloya kadar düşerek Anoreksiya nervoza hastalığı teşhisi konulması nedeniyle Cuma günü doktor onayı ile tahliye edildi.

YORGUNLUĞU YÜZÜNE YANSIDI

Cezaevinden çıktıktan sonra kendi olanakları ile evine giden Nihal Candan, tahliye olmasının ardından kuaföre gitti. Kanal D Ana Haber'e röportaj veren Bahar Candan konuşmasında; " Bu süreçte hep doktorlarlaydım. Polisten çok doktor gördüğüm bir süreçti. En çok ailemi özledim. Benim ailemden bir parça yanımdaydı o benim şansımdı. Biraz tabi rahatsızım. Sadece nefes darlığıyla bu durumu atlattığım için inanılmaz derecede memnunum" dedi.

KARDEŞİNİ GÖRMEYE GİTMEYECEK

Cezaevinde kitap okuyarak ve televizyon izleyerek zaman geçirdiğini belirten Nihal Candan, yaşamış olduğu travmalar nedeniyle tutuklu olan kardeşi Bahar Candan'ı ziyarete gidemeyeceği bilgisini verdi.

NE OLMUŞTU?

Bir suç örgütüne yönelik "nitelikli dolandırıcılık" kapsamında yürütülen soruşturmaya yönelik ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından ihale yolu ile ucuz fiyata araç aldıklarını beyan eden suç örgütü üyelerinin, ulaştıkları mağdurlara, ucuz araç satışı yaparak, güvenlerini kazandıkları ve bu metotla araç talepleri alarak para topladıkları kaydedilmişti.

Bige Önal'a sorulan Aras Bulut İynemli sorusuna gelen cevap.. Bige Önal'a sorulan Aras Bulut İynemli sorusuna gelen cevap..

Aynı yöntemle 13 mağdur şahıstan yaklaşık 10 milyon TL alan şüpheli şahısların, ihalede sorun olduğu nedeniyle geri ödeme ve araç teslimi yapmadıkları tespit edilmişti. Soruşturma kapsamında 3 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen operasyona yönelik gözaltına alınan 6 şüpheli şahıstan 5'i tutuklanmıştı. Aynı soruşturma kapsamında Alisya Bahar Candan, Hacı İsrafil Sağlam ve Gülnihal Çiçek gözaltına alındı ve 16 Kasım 2023 tarihinde çıkarıldıkları hakimlik tarafından tutuklandı.

Hastaligi Yuzunden Cezaevinde Tahliye Edilen 17275808 3012 Amp

662E89Dd63198A575D9Bcee2