İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 44 ilde düzenlenen Erzincan ilini de kapsayan 'Narkoçelik-9' operasyonlarında 434 şüpheli şahısın yakalandığını ve 1 ton 43 kilo uyuşturucu madde ele geçirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde; İzmir, Samsun, Şanlıurfa, Ankara, Şırnak, Tekirdağ, Malatya, Isparta, Sakarya, Gaziantep, Antalya, Balıkesir, Bursa, Adana, Konya, Mersin, Kocaeli, Diyarbakır, Kırşehir, Kahramanmaraş, Denizli, Osmaniye, Van, İstanbul, Aksaray, Aydın, Batman, Muğla, Afyonkarahisar, Kayseri, Eskişehir, Ordu, Adıyaman, Erzincan, Karaman, Kırklareli, Amasya, Hatay, Kütahya, Rize, Zonguldak, Bingöl, Hakkari, Çanakkale'de uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 'Narkoçelik-9' operasyonları düzenlendiğini belirtti.

434 ZEHİR TACİRİ VE SOKAK SATICISI YAKALANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gerçekleşen operasyonlarda 1 ton 43 kilo uyuşturucu madde ve 387 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiği ve 434 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığı bilgisini verdi.  

'GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEMELERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Yerlikaya; “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine ve sokak satıcılarına karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek” ifadelerinde bulundu ve operasyonu gerçekleştiren polis memurlarını ve jandarma ekiplerini tebrik ederek; “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Ölen borçlusunun mezarının başında çılgına döndü ateşe verdi! Ölen borçlusunun mezarının başında çılgına döndü ateşe verdi!