2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'ta mücadele eden A Millî Kadın Futbol Takımı kamp için Erzincan’a ayak bastı. İlk izlenimler ne oldu?

31 Mayıs’ta çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan A Millî Kadın Futbol Takımı 11 günlük kamp süreci için Erzincan’a geldi.

Milli Takım 31 Mayıs’ta Azerbaycan Erzincan 13 Şubat Şehir Stadı'nda oynanacak. A Millî Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ile beraberindekiler Erzincan 13 Şubat Şehir Stadına gelerek incelemelerde bulundu.

A Millî Kadın Futbol Takımı heyeti ayağının tozu ile Erzincan 13 Şubat Şehir Stadı, antrenman yapacağı sahaları ve fitness alanlarını gezerek stat müdürü Murat Özatalay’dan bilgiler aldı.

Temasları sonrası Erzincan net haber merkezine röportaj veren A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, ilk izlenimlerini paylaştı.

A Milli Kadın Futbol Takımı Kıragası, Erzincan'da. 2

Teknik Direktör Kıragası: “Bugün itibari ile Erzincan’ımıza gelmiş bulunmaktayız. Biliyorsunuz 31 Mayıs’ta Azerbaycan ile  yapacağımız resmi maçımızı oynayacağız burada. 11 gün boyunca hem Erzincan halkı ile bir araya geleceğiz ve aynı zamanda da antrenmanlarımızı yapıp İnşallah halkımıza 31 Mayıs’ta burada çok güzel sonuçlarla veda edeceğiz. Şuana kadar Erzincan’ı gezme şansımız olmadı ama stadyumu gördüğümüz zaman ne kadar önemli ve kıymetli değere sahip olduğumuzu hissediyoruz. Dünya standartlarında bir stadyum yapılmış. İçinin dizaynından kullanım şekline kadar gerçekten biz birçok görev vesilesi ile Avrupa ve Dünyada birçok yere gidiyoruz, hatırı sayılır ve çok keyifli bir stadyum olmuş. Çok gurur duydum öncelikle. Umarım bu kadar güzel bir stadyumda bizde iyi bir sonuçla devamını getiririz. Antrenmanları Erzincan tesislerinde yapacağız yada gençlik sporda yapacağız şimdi onları kararlaştıracağız. Ama fitness antrenmanlarımızın tamamını burada yapacağız.” dedi.

A Milli Kadın Futbol Takımı Kıragası, Erzincan'da. 3

ERZİNCAN’I KARŞILAŞMAYA DAVET ETTİ

Şireci’den Bayrama özel mesaj Şireci’den Bayrama özel mesaj

Teknik Direktör Kıragası: “Burada bütün Erzincan halkımıza taraftarımıza 31 Mayıs’ta bizi yalnız bırakmasınlar. Mutlaka yanımızda olsunlar. Kadın Milli Takımının play of’a gitmesi için çok kıymetli bir maça çıkacağız. Onların desteğine çok ihtiyacımız var. Gelin 31 Mayıs’ta hep beraber burayı şenlendirelim” dedi.

Editör: Haber Merkezi - A