Erzincan’da AK Parti 31 Mart mahalli idareler seçimi için, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün katılımıyla belediye başkan adaylarını açıkladı. 

Belediye başkan adayları tanıtım toplantısına, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Eski Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Merkez İlçe Başkanı Hakan Ördek, Kadın Kolları Başkanı Rahşan Külünk, ilçe belediye başkanları, başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Belediye başkanları tanıtım toplantısında İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci bir konuşma yaptı. Şireci konuşmasında şunları söyledi:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da başlattığı Hizmet odaklı Belediyecilik anlayışı, AK Parti ile taçlanarak günümüzde Belediye Başkanlığının koltuktan ibaret olmadığını milletimize anlatan bir yönetim anlayışı olmuştur.   1994 yılında milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde gerçek Belediyecilik ile tanışmış ve hizmete oy vermiştir. Türkiye Yüzyılı için Erzincan olarak hazır ve kararlıyız. İnanıyorum ki bu halka hizmet bayrağını, millet sevdamızı devralacak, arkadaşlarımız başkan değil millete hizmetkâr olacaktır.

Atmaca, “Dükkân kiralarına zam yok” Atmaca, “Dükkân kiralarına zam yok”

Ak Parti Mehmet Cavit Şi̇reci

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlayan Türkiye Yüzyılı 31 Mart Zaferi ile taçlanacaktır.

21 YIL TARİH YAZAN AK PARTİMİZİN DEĞERLİ NEFERLERİ HEP BİRLİKTE YENİDEN TÜRKİYE’DE, ERZİNCAN’DA TARİH YAZMAYA HAZIR MIYIZ! 

Türkiye Bilir Gerçek Belediyecilik AK Partidir. Erzincan’da  İl Genel Meclisi,  İlçe ve Beldelerimizde AK Partimizi inşallah rekor oyla yeniden göreve getireceğiz. Bizler biliyoruz ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tarihin sayfaları AK Parti ile yeniden yazılıyor. 31 Martta el ele başlasın Türkiye Yüzyılı diyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Dedi

Ak Parti Milletvekili Süleyman K

Belediye başkanları tanıtım toplantısında Milletvekili Süleyman Karaman bir konuşma yaptı. Karaman konuşmasında şunları söyledi:

“Bu gün burada belediye başkan adaylarımızın tanıtımını yapıyoruz. Ama biz onları çok iyi tanıyoruz, her birinin kendi ilçesinde ve beldesinde başkanlığı kazanmasını istiyoruz. AK parti ailesi olarak her türlü desteğe hazırız ve kararlıyız.

Dostluğun kardeşliğin ve hoşgörünün şehri Erzincan’dayız, 2024 yılında yani Erzincan yılındayız. Geçen yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladık ve şimdide Türkiye yüzyılının başındayız. Çok önemli bir tarihi birlikte yaşıyor ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek için hepimiz gayret ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi geçen yıl ülkemizde birlikte iki seçim geçirdik. Bu seçim Erzincan’ımızda barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde geçti. Seçimin kardeşlik içinde geçmesinde AK parti, MHP başta olmak üzere bütün partilerin, sizlerin ve tüm hemşerilerimizin katkısı dolayısıyla herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Bu seçim sonunda liderimiz Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Cumhur ittifakı adayı Sn. Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Allaha şükrediyor ve tüm halkımıza teşekkür ediyoruz.  Ayrıca halkımız TBMM’sinde de çoğunluğu, Cumhur ittifakına verdi ve meclisimizde kesintisiz görevine devam ediyor, ne kadar şükretsek azdır.”

Milletvekili Süleyman Karaman Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ile ilgili şunları söyledi:

İTTİFAK ADAYIMIZ BEKİR AKSUN

Karaman “31 Mart seçimler ininde Erzincan’da dostluk kardeşlik ve huzur içinde geçmesi en önemli dileğimizdir. Bu konuda size ve hemşehrilerime güveniyor, hemşehrilerimle gurur duyuyorum. Evet bu seçimde Erzincan merkezde ittifak olarak giriyoruz. İttifak adayımız da Sn. Bekir Aksun. Sn. Bekir Aksun’a da başarılar diliyorum. İlçelerimizde ve beldelerimizde ise AK Parti adaylarımızla giriyoruz. Adaylarımıza başarılar diliyor ve güveniyorum.

Cumhur başkanımız Sn. recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda; Seçim günü olan 31 marta kadar, Gelmeyene gideceğiz Küskünü barıştıracağız Sevmeyeni sevdireceğiz. Her eve her işyerine gideceğiz. Kalbini kazanmadık kimse bırakmayacağız. Kararsızları ikna edeceğiz. Zaten gönlünde olduklarımızı ihmal etmeyeceğiz. Hiç kimseyi atlamadan teker teker herkese dokunacağız. Siyasetin sokakta yapıldığını unutmayacağız. Seçimin sandıkta kazanıldığını bileceğiz. Her seçimin önemli olduğunu, Türkiye Yüzyılının ilk seçimi 31 Mart’ın da çok önemli olduğunu aklımızdan asla çıkarmayacağız. Seçim gününe kadar geçecek her anı değerlendirecek, seçim günü sandığı da namusumuz görerek sahipleneceğiz.

AK PARTİ olarak Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye'nin partisi olma iddiasıyla kurulduğumuz günden bugüne kadar bu toplumun bütün kesimlerine, tüm fertlerine hitap edecek;

Halkımızın taleplerini karşılamaya dönük hedef sahibi bir siyasetin sahibi olduğumuzu anlatacak o siyasal dille bütünleşen politika ve o politikaları hayata geçiren uygulamalar üzerinde durmaya devam edeceğiz

Doğu'yu da, Batı'yı da, genci de, yaşlıyı da, engelliyi hastayı da, Kürt'ü, Çerkez'i, Zaza'yı da, cemi de ezanı da hiçbirini ayırt etmeden sahip çıkacağız. Hepsine hizmet ederek onların hayır dualarını ve güvenlerini kazanmak için var gücümüzle çalışacağız.

Kemaliye, İliç Refahiye ve Kemah Belediye başkana adaylarımızı tebrik ediyorum, ayrıca Çadırkaya, Mercan ve Kargın Belde Belediye başkan adaylarımızı tebrik ediyorum. Erzincan Belediye başkanımızı, ilçe belediye başkanlarımıza ve belde belediye başkan adaylarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.” Dedi.

Ak Parti Vedat Demiröz

Daha sonra, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün belediye başkan adaylarını açıklaması ile sona erdi.

Ak Parti Erzincan Belediye Başka