AK Parti Erzincan il başkanlığı görevine aday olan 11 isimden 7'si genel merkeze çağrılırken, bir isim ise vatandaşın tercihi ile genel merkeze çağrıldı. İşte o isim...

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı seçimi için süreç seçtiğimiz günlerde yapılan temayül yoklaması ile başlamıştı. AK Parti başkanlık görevine 11 isim aday oldu. 168 delegenin 11 aday için parti içerisinde temayül yoklaması yapıldı.

Erzincan İl Koordinatörü Zeynep Gül Yılmaz, Doğu Anadolu Bölgesi İl Koordinatörü Nuh Dağdelen ve Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman başkanlığında yapılan temayül yoklamasının ardından genel merkeze bildirildi.

Temayül yoklamasına giren 11 isim haricinde vatandaşlara tarafından tercih edilen isim ise Eğitimci ve Televizyon programcısı İş insanı Hüseyin Aslan oldu.

Üzümlü Kaymakamlığından Moral Gecesi Üzümlü Kaymakamlığından Moral Gecesi

Erzincan parti içinde yapılan temayül yoklamasında giren 11 isimden sadece 7 isim Ankara genel merkeze çağrıldı.

Çağrılan isimler şu şekilde:

Alpay Kabadayı

Çetin Özyurt

Enis Başakın

Ertan Buyruk

Ferhat Bulut

Lokman Okumuş

Murat Yurt

Parti içinde gerçekleşen temayül yoklamasında aday olan isimlerin haricinde Eğitimci ve Televizyon programcısı İş insanı Hüseyin Aslan’da Ankara genel merkeze çağrılan isim oldu.

Ankara AK Parti Genel Merkeze çağrılan 8 isimi genel merkez tarafından oluşturulan heyetin belirleyeceği 3 isimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak.

AK Parti temayül yoklaması Genel Merkez tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Cumhurbaşkanı adaylar ile ayrı ayrı görülecek ve son sözü söyleyerek Erzincan AK Parti İl Başkalığı görevini yapacak isim belirleyecek.

Editör: Haber Merkezi - A