AK Parti gençleşiyor mu?

Erzincan AK Parti’de görev değişikliği yapılarak, İl Başkanlığı’na 40 yaşlarında Alpay Kabadayı atandı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilatı, Erzincan’daki temayül görüşmeleri kapsamında 8 kişi, Ankara’ya davet edilmiş, AK Parti Genel Merkez Teşkilatı heyetleri görüşmeleri sonucu, Alpay Kabadayı, Çetin Özyurt, Hüseyin Aslan, Lokman Okumuş ve Murat Yurt Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerini sağlandı.

Ancak 24.06.2024 Pazartesi günü, Cumhurbaşkanına sunulan 5 il başkanı adayı ile birebir görüşmesi sonucu adaylardan en genç olan 40 yaşlarında Alpay Kabadayı’yı tercih etmesi akıllarda AK Parti’nin değişim için gençleri ön plana çıkardığı anlaşılıyor.

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı’na atanan Alpay Kabadayı sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

Kabadayı, “ Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Erzincan İl Başkanı olarak atanmam neticesinde; düzenlenecek olan görev devir teslim törenimiz Milletvekilimiz Sayın Süleyman Karaman’ın katılımları ile 01.07. 2024 Pazartesi günü saat: 18.00'de  AK Parti İl Başkanlığımızda gerçekleşecektir. Törenimize Katılımlarınızdan Onur Duyarım.” Dedi

Alpay Kabadayı kimdir?

Akparti Erzincan İl Teşkilat başkanlığı yapan Alpay Kabadayı 08.10.1980 Erzincan Doğumlu.

İlk, Orta ve Lise tahsilimi Erzincan’da tamamlayarak  Üniversite Öğrenimini  Niğde Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Bu senede çiftçinin yüzü gülmedi Bu senede çiftçinin yüzü gülmedi

Evli, 2 Erkek ve 1 Kız Çocuğu Babası olan Kabadayı; Üretim, Dağıtım, Satış ve Pazarlama alanlarında Ticaretle uğraşmakta.

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek