BİM 28 Kasım Salı – 1 Aralık Cuma Aktüel ürün katalogu çıktı! İşte Raflara çıkanlar, Stanley Termos, Harr Potter Ürünler BİM 28 Kasım Salı – 1 Aralık Cuma Aktüel ürün katalogu çıktı! İşte Raflara çıkanlar, Stanley Termos, Harr Potter Ürünler

Uzman isimden gelen tahminler o tarihi tüm yatırımcılar bekleyecek. Altın fiyatlarındaki artışlardan bahseden ekonomist, tarih vererek tek tek açıkladı. İşte ayrıntılar.

Altın fiyatlarındaki şok hareketlilik ve güncel gelişmeler yaşanıyor. Ünlü ekonomistlerin gündeminde yer alan altın, son günlerde yaşanan şok dalgaların hedefi haline geldi. Altın yatırımcıların rahatsız eden bu durum karşısında ise ayrıntılar açıklandı. Uzman isim tarih vererek, altın fiyatlarına rekor fiyatlarını açıkladı.

altın 1

YATIRIMCILAR SOLUĞU KUYUMCUDA ALDI

Türkiye’de artan enflasyondan korunmak için, güvenilir liman olarak belirlenen altına yatırım bütün gücüyle devam ediyor. Yatırımcıların umutla beklediği açıklamalar ise uzmanlardan geldi. Ünlü ekonomist Barış Soydan, yaptığı yorumlar ile birlikte altın piyasasına ait ayrıntıları verdi. Altın fiyatının artacağı tarihi açıkladı.

Ünlü ekonomistin açıklamalarına göre, dolar endeksi ve ABD devlet tahvillerinde yer alan faizlerin artmasından sonra ons altın baskı altına alındı. Dolar endeksinin, diğer güçlü 6 para birimi karşısındaki değerini izleyen endeksin 106 seviyelerine kadar artması dikkatleri çekti. Bu artışın ardından endeks, son 6 ayın zirvesine yerleşti. Altın ve dolar arasındaki rekabet arttı.

külçe altın 2

ALTIN ALIMLARI ARTMAYA BAŞLADI

Dolar endeksinin yükselmesiyle birlikte durumu değerlendiren Soydan, açıklamalarına devam etti. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tahvillerinde yer alan faizin, son zamanların en yüksek seviyelerine ilerlediğini işaret etti. Zirveye yükselmesinin ardından ons altın fiyatlarının daha da düşmesi gerektiğini belirtti.

Fakat düşmeyen ons altın fiyatlarının nedenini, Merkez Bankaları olarak işaret etti. Çok ciddi bir alım yapıldığını söyleyerek, Çin Merkez Bankası'na ışık tutarak, rezervlerini çeşitlendirmek istediklerini belirtti.

külçe altın

GRAM ALTIN O TARİHTE ZİRVEYE KOŞACAK

Ünlü ekonomist Barış Soydan, altın fiyatlarının ne zaman yükseleceğini de duyurdu. Dolar endeksinin ve ABD devlet tahvillerinin önümüzdeki yıl itibariyle düşüşe geçeceği iddia ediliyor. Bu durumda ons altın fiyatlarının 2 bin 100 dolara kadar yükseleceğini işaret etti. Ons altın fiyatlarına bağlı olan gram altın fiyatlarında da hareketliliklerin yaşanacağını söyledi.