Erzincan’da  yaklaşık 3 aydır tulum peyniri konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olan yetkililer  tulum peynirini titizlikle inceliyor.

Erzincan Tulum Peynirinin standardizasyonunu sağlamak için yapılan çalışmalar devam ediyor. Erzincan Tulum Peynirinin standardizasyonunu sağlamak için yapılan çalışmalar kapsamında Tercan Çadırkaya'da faaliyet gösteren süt ürünleri işletmesinin tesisi ziyaret edildi. 

Erzincanlı polis memuru ebediyete uğurlandı Erzincanlı polis memuru ebediyete uğurlandı

Erzincan’da  yaklaşık 3 aydır tulum peyniri konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olan yetkililer  tulum peyniri konusunda her hafta toplantı yaparak konu üzerinde istişarelerde bulunuyorlar. 


Bu kapsamda gerçekleştirilen ziyaretlerde de işletme yerlerinde tulum peyniri titizlikle inceleniyor. Ziyaret kapsamında Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ve Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Uğur İbrahim Karakuş işletme sahibinden tesis hakkında bilgiler alarak tulum peyniri ile ilgili yapılan çalışmalar üzerine istişarede bulundular.