Yatırımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat! Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 622 arsayı vergisiz olarak satışa çıkarıyor. İstanbul, Çanakkale, Kırşehir, Mardin, Mersin, Muğla, Antalya gibi iller, yüzde 25 peşinatla sahip olma şartıyla talihli iller arasında. Detaylar haberimizde...

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, 44 ildeki 622 muhtelif arsayı, KDV'siz olarak satışa sunmaya hazırlanıyor. İstanbul, Çanakkale, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Mersin ve Sakarya dahil birçok ilde satışa sunulacak arsaları alma şartları belli oldu.


TARİHLERİ BELLİ OLDU

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'nca 44 ilde bulunan 622 muhtelif arsa, KDV'siz olarak satışa çıkacak. Farklı metrekarelerde bulunan iş ve konut alanlarına uygun olan arsalar, 21-23 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenecek açık artırma ile satışa çıkacak.


24 VADE OLACAK

Kanuni faiz uygulaması yapılacak olan satışlarda, tutarın yüzde 25'i peşin verilecek. Kalanı ise 24 ay vadeyle ödenecek. Arsayı peşin olarak almak isteyenlere ise özel olarak yüzde 20 indirim yapılacak. 

Elinde altın bulunduran ne yapmalı? Altın düşüyor mu? Elinde altın bulunduran ne yapmalı? Altın düşüyor mu?

Açık artırma, belirtilen tarihlerde TOKİ İstanbul İl Hizmet Binası Konferans Salonu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Konferans Salonu Ankara'da yapılacak. Online katılım imkanı da tanınan müzayedeye isteyenler internet üzerinden de teklif sunabilecek.


ARSA ALMAK DAHA AVANTAJLI

Arsa almanın konut almaya göre daha avantajlı bir yatırım olduğunu belirten yatırımcı Okan Çelik, "Arsa alımıyla ilgili bakanlık bize bu şekilde bir fırsat sundu arsalar ile ilgili. Ben de Muğla, Çanakkale veya Antalya'da bir arsa alıp kendi evimi yapmak istiyorum. 

Dairelerden avantajlı durumu KDV'den muaf olması. Yüzde 25'i peşin kalan kısmıyla da ilgili 24 ay taksit yapılıyor olması çok cazip geldi. Bütçemize göre bakacağız eğer peşin alabilirsek bir de yüzde 20 indirim de var. 

Eğer bütçemize uygun bir şey bulabilirsek peşin de alabiliriz. Uygulama çok cazip şu anda. Arsa alıp kendi evini yapmak konut almaktan daha cazip şu anda" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi