Kılıçdaroğlu hakkında hapis cezası talebi Kılıçdaroğlu hakkında hapis cezası talebi

Sel felaketinin ardından Batman Belediyesi ve İl Özel İdaresi, ekipleri yollardaki çamurları temizledi. Valilik harekete geçerek Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden sıcak yemek ve kuru gıda yardımlarını felaketten etkilenen vatandaşlara ulaştırdı.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, dün akşam yaptığı basın açıklamada ise selden etkilenen vatandaşlar için AFAD’dan 15 milyon, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’ndan ise 19 milyon lira toplam 34 milyon TL talep edildi.

Selfelaketinden etkilenen 129 vatandaş pansitonlara yerleştirilerek barınma ihtiyaçları karşılanmış oldu.

AFAD’a 15 milyon, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza da 19 milyon TL vatandaşlarımızın maddi yardım ihtiyaçlarını yemek, yiyecek, giyecek gibi barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere talepte bulunulmuştur. Aile Sosyal İl Müdürlüğümüz tarafından da psikososyal hizmet destekleri verilmektedir. Aynı şekilde hem il merkezimizde hem de 5 ilçemizde var olan aşevlerimizden şu anda sıcak yemeklerimiz afetzede vatandaşlarımıza götürülmektedir. Bugün sabah itibaren de bütün afetzede vatandaşlarımıza kahvaltı hizmetini vermeye başladık” ifadeleri kullanıldı.