Bayram tatilinde trafik kazalarında şuana kadar toplam 49 kişi ölürken 7683 kişi ise yaralandı.

Bayram tatilinde ülke genelinde karayollarında meydana gelen yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının bir analizi yayınlandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 6 gününde ülke genelinde trafik kazalarında toplam 49 vatandaşın hayatını kaybettiği bilgisini verdi.

Yapılan analizin çarpıcı sonuçlarına göre tatilin ilk 5 gününde 696 trafik kazası meydana gelirken sadece 6. günd 668 kazanın meydana geldiği görüldü. Bu da dönüş trafiğinin ne denli büyük olduğunun bir göstergesi.

Bakan Ali Yerlikaya, sürücülere “Aşırı hız yapmayalım, araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim, trafik kurallarına uyalım” uyarılarında bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin 6. gününde 668 trafik kazasının meydana geldiğini ve 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bayram tatilinin 6. günü 20 Haziran 2024 Perşembe günü 24 saatlik sürede:

668 trafik kazası meydana geldi.

13 kişi maalesef hayatını kaybetti.

1.133 kişi yaralandı.

414.776 araç denetlendi.

22.592 araca hız ve radar işlemi,

39.056 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Erzincan’da ev yangını yürekleri ağza getirdi Erzincan’da ev yangını yürekleri ağza getirdi

Bayram tatilinin ilk 6 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe);

49 kişi hayatını kaybetti. 

7.683 kişi ise yaralandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diledi. Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uymalarını vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi