Erzincan 31 Mart mahalli idareler seçiminde kararını verdi. Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun, seçimlere Cumhur İttifakı girerek Erzincan’dan güven oyu alarak tekrar 5 yıl daha Erzincan’ı yönetmeye devam edecek.

Resmi olmayan sonuçlara göre vatandaşlar Erzincan dörtyolda toplanarak kutlamalar yaptı.

Dört yolda kurulan kürsüde halka seslenen Cumhur İttifak Adayı Bekir Aksun halka seslendi.

Bekir Aksun’dan önce AK Parti İl Başkanı Çetin Özyurt, MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan ve eski dönem milletvekili Sebahattin Karakelle selamlama konuşması yaptı.

 Bekir Aksun;”bu memlekette bir tarih yazılacaksa o tarihi bu kutlu davanın mensupları siz değerli Erzincan hemşerilerimiz yazacaktı ve yazdı.

Erzincan'da hayvanların bulunduğu ahırda yangın çıktı! Erzincan'da hayvanların bulunduğu ahırda yangın çıktı!

Yazılan tarih kendi idaresi ile 31 Mart 2024 tarihinde şekilleniş bulunmakta. Birlikte yönetim, ortak akıl, ortak fikirle buradayız. Şehrimizi önümüzde ki 5 yıl yine birlikte yönetmeye taliptik İnşallah yine birlikte yöneteceğiz. Sizlerle huzurlu yarınlarımızı birlikte inşa edeceğiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bu vatana, bu bayrağa bu millete sadakati olan herkes başımızın tacı. Onlara hizmet bizim için hem görev hem de şereftir. Seçim süreci 100 günlük süreçle sona erdi. Yarın kalkığımızda Erzincan’ı her bireyi hizmet noktasında adil ve eşit hizmet alacaktır. Birbirimizi kırmayalım, birbirimizi ötekileştirmeyelim. Biz her zaman birbirimize lazım olan kardeşçe yaşaması gereken bir şehrin evlatlarımız. Onun için kırılmış, kırmış olabiliriz özür dilemek erdemliktir. Biz kimseyi inceltmemek için elimizden geleni yaptık. İncilen varsa onlarda kusura bakmasın bizim kardeşimiz. Ama bize mesafeli duranlar bizi ötekileştirmeye çalışanlarsa kendi tercihlerini yeniden gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Biz onları bağrımıza basmaya hazırız. Lütfen onlarda bizimle birlikte bu şehri paylaşmayı bu şehri sevmeyi öğrenmeleri gerektiğini bir defa daha ifade etmek istiyorum. Hep birlikte güzeliz.” Dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Erzincan’ da seçime Cumhur ittifakı- MHP adayı Bekir Aksun % 43,99 ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır % 27,84 alarak kıyasıya yarışını Cumhur ittifakı - MHP Adayı Bekir Aksun 14.715 Aldığı oy ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır 9.312 aldığı oy ile yarışı ikinci sırada bulunuyor.