Terzibaba türbesi girişinde inşaatı başlatılan Terzibaba Külliyesi inşaatında sona yaklaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı ve Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Terzibaba Külliyesi inşaatını yerinde gezerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yıldırım’ın külliye inşaatı gezisine Terzibaba Derneği Başkanı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Erzurum VakıflarBölge Müdürü Murat Uslu eşlik etti.

Binali Yıldırım’ın  ziyaretleri hakkında bilgiler veren Uslu, Erzincan halkının destekleri ile en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

Binali Yıldırım Terzibaba Külliyesi Ziyareti

“YAPIMINA ÇOK CİDDİ DESTEKLER VERİYOR”

Uslu: “Yapımına çok ciddi destekler veriyor sayın başbakanımız. Yapımına destek verdiği için yürüyen işleri, inşaatın şuan ki durumunu yerinde inceledi. Sayın başbakanımız inşaatı yerinde gezerken bir iki öneride bulundu. Önerileri doğrultusunda bizde projesini ona göre şekillendiriyoruz. İnşaatın gidişinden ve çalışmalardan olabildiğince memnuniyet duyduğunu dile getirdi. İnşaatın yüzde 85’i tamamlanmış durumda. En kısa sürede bitirilmesi hedefliyoruz.” Dedi.

Erzincan Girlevik şelalesi, kurban bayramında da vatandaşların tercih noktası oldu Erzincan Girlevik şelalesi, kurban bayramında da vatandaşların tercih noktası oldu

KÜLLİYEDE NELER OLACAK

Uslu: “Külliye toplamda 7 bin 800 metre karelik arsada 2 bin metre kare taban alanı toplamda 4 bin metre kare kapalı alan olarak inşa ediliyor. İçerisinde 1 cami, 1 hafızlık akademisi, 1 aşevi, 1 misafirhane dört yıldızlı konfor standartlarında,  arşiv kütüphane, çok amaçlı salon ve cenaze işlemlerinin tamamının tek elden yürütüleceği gasil hane, morg, taziye evleri olan işlevsel bir yapı. Cenazeden sonra taziyelerin kabul edileceği bir alanda olacaktır.” Dedi.

Binali Yıldırım Terzibaba Külliyesi Ziyareti 2

Uslu, aynı zamanda Terzibaba yönetiminin inşaatın son aşamaya geldiğinden dolayı Erzincan halkının desteklerini beklediğini ifade ederek en kısa sürede tamamlanıp hizmete sunacağını söyledi.

Binali Yıldırım ve beraberindekiler son olarak Terzibaba Türbesini ziyaret ettiler.

Editör: Haber Merkezi - A