İngiltere'nin önde gelen bankalarından Standard Chartered, Bitcoin için 2024 ve 2025 yılı tahminlerini açıkladı. Banka analistleri, ABD istihdam verilerinin olumlu gelmesi halinde Bitcoin'in haziran sonuna kadar 80 bin doları aşabileceğini öngördü.

Yapılan analizde, spot Bitcoin ETF'lerine olan ilginin devam etmesiyle birlikte yıl sonuna kadar Bitcoin'in 150 bin dolara ulaşabileceği belirtildi. Banka, 2025 yılı sonu için ise Bitcoin için 200 bin dolar tahminini tekrarladı.

Satılamayan kurbanlıkları ESK satın alacak Satılamayan kurbanlıkları ESK satın alacak

Kripto piyasasındaki hareketlilik, faiz indirim beklentilerinin etkisiyle yeniden yükselişe geçti. Bitcoin, 71 bin dolar seviyesini aşarak mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum ise 3 bin 900 dolar civarına yaklaştı.

Bankanın Forex ve Dijital Varlıklar Araştırma Başkanı Geoffrey Kendrick, yaptığı açıklamada, "ABD seçimlerinin Trump'ın kazanması durumunda Bitcoin'in yıl sonuna kadar önce 100 bin dolara, daha sonra ise 150 bin dolara ulaşmasını bekliyorum" dedi.

Yatırımcılar, yarın açıklanacak ABD istihdam verilerine odaklanmış durumda. Beklentiler, istihdamın 185 bin kişi artması yönünde ancak öncü veriler, istihdam piyasasında bir zayıflama işareti gösterdi. -Karar-

Editör: Haber Merkezi - SK