Son dönemde kredi kartı kullanımının çok yaygınlaşması ve limitlerin yükselmesiyle birlikte birçok vatandaş borçlarını ödemekte zorluk yaşamaya başladı. Bankalar tarafından yapılan borç yapılandırma seçeneklerinde faizlerin çok yüksek olması vatandaşların ödeyememe durumunun artmasına neden oluyor. Yaşanan bu durum nedeniyle Meclise yeni bir düzenlemenin gelmesi bekleniyor. 

Bu düzenlemeler, borçların tek bir çatı altında toplanarak uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle yeniden yapılandırılmasını öngörüyor. Borçların tamamının silinmesi ve düşük faizli nihai krediler ile vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlanacak.

Borcu Olanlar Dikkat! Düzenleme Geliyor, Silinecek 1

545 maden sahası ihale edilecek 545 maden sahası ihale edilecek

Meclis'ten geçen yeni düzenlemelerle, borçların tamamının silinmesi ve düşük faizli kredilerle yeniden yapılandırılması imkanı sunuluyor. Devlet garantili borç geri ödeme kredilerinin başlangıç tutarı ise 100 bin lira olarak belirlendi.

Yeni düzenlemeler kapsamında, borçların tek çatı altında ve uygun faiz oranları ile vade seçenekleriyle tahsil edilmesine olanak tanınacak. Ayrıca, düşük faiz oranlarıyla borç birleştirme kredileri de sağlanacak.

Devlet garantili borç geri ödeme kredisinin başlangıç tutarı 100 bin lira olarak belirlenmiş olup, bu krediden ulusal bir banka aracılığıyla faydalanılabilecek.

Söz konusu düzenlemelerin Kurban Bayramı'ndan önce Meclis tarafından onaylanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi - SK