A Milli Futbol Takımımız, 2024 Avrupa Şampiyonasında Avusturya’ya karşı attığı 2 golde adını yazdıran Merih Demiral, gol sevinci yüzünden şikayet edildi. Bozkurt işareti ile gol sevincini gösteren Demiral'ı UEFA'ya şikayet eden Almanya'nın Ankara Büyükelçisi bakanlığa çağrıldı

Haberler.com'un haberine göre Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'ın Merih Demiral'ın gol sevincini hedef alarak yaptığı açıklama sonrası, UEFA tarafından Demiral hakkında soruşturma başlatılması gündem yarattı. Tepkiler art arda gelirken Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı.

Bisikletle Fransa’dan Erzincan’a yolculuk Bisikletle Fransa’dan Erzincan’a yolculuk

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 yenip çeyrek finale yükselirken, maçta 2 gol atan Merih Demiral'ın gol sevinci gecenin en dikkat çeken detayı oldu. Bozkurt işareti yapan Demiral, "Türk olmaktan gurur duyuyorum, bunu her seferinde de belirtiyorum. O yüzden gol sevincini de öyle yaptım. İnşallah yapmaya devam ederiz. Herhangi bir mesaj yok, sadece ne kadar gururlu ve mutlu olduğumu göstermek istedim" ifadelerini kullandı.

"UYGUNSUZ DAVRANIŞLARDA BULUNDUĞU İDDİASIYLA..."

Bozkurt işaretli gol sevinci gündemin tepesine yerleşirken UEFA'dan milli futbolcumuz hakkında soruşturma kararı geldi. Yapılan açıklamada, "Avusturya ile Türkiye arasında, 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçında, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır." denildi.

"DEMİRAL'IN GOL SEVİNCİNİ HEDEF ALARAK YAPTIĞI AÇIKLAMA KABUL EDİLEMEZ"

Yaşanan gelişmeye AK Parti'den tepki gecikmedi. Sözcü Ömer Çelik, "Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'ın Milli futbolcumuz Merih Demiral'ın gol sevincini hedef alarak yaptığı açıklama ve UEFA'nın başlattığı soruşturma kabul edilemez. Irkçılık ve faşizm arayanların Avrupa'da son zamanlarda farklı ülkelerdeki seçim sonuçlarına odaklanmaları yerinde olacaktır" dedi.

Editör: Haber Merkezi - A