Erzurum’un Uzundere ilçesine bağlı Çağlayanlı köyünde yaşayan 20 yaşındaki Emre Güven 2 yıldır büyük uğraş vererek hayalinin kurduğu aracını yaptı.

Güven hurda malzemeleri toplayıp azimle büyük uğraş vererek aracını yaptıktan sonra

Köyünde ve çevresinde büyük ilgi odağı oldu.

Vali Çiftçi öğrencilerle tribünde maç izledi Vali Çiftçi öğrencilerle tribünde maç izledi

 Uzundere İlçesine bağlı Çağlayanlı Köyünde yaşayan 20 yaşındaki Emre Güven tamamıyla el emeğiyle yapmış olduğu araç 5 vites ve geri vitesi sisteminden ve 50 kilomotre hız yapabiliyor.

Güven köyde ve çevresindeki vatandaşların hayranlıkla takip ettikleri aracı toplam 20 bin Tl harcama karşılığında tamamlayabildi.

Güven aracın motoru hariç diğer tüm parçaları demirden kendisi üretti.Araç dik ve karlı rampalara karşı gösterdiği performansla çevresindekileri hayran bırakıyor.

Emre Güven, aracını geliştirmeye devam ederken bölge halkına çağrıda bulunarak, "Destek verilirse arazi koşulları için daha uygun ve çiftçilerin işlerini rahatlıkla yapabileceği bir araç tasarlayabilirim" dedi.

İki ayrı vites koluna sahip olan aracıyla çiftçilik işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen genç kaşif, ATV motosikletten söktüğü motoru aracına başarıyla entegre etti.

Ayrıca, disk fren sistemine sahip olan aracın frenleri de güçlü ve etkili olarak dikkat çekiyor.

Bölge halkı, Emre Güven'in azmi ve yeteneğini takdir ederken genç kaşifin el yapımı arabasıyla köy ve çevresindeki işlerini rahatlıkla sürdüğünü görmekten memnuniyet duyuyor. Tortum Şelalesi'nin hemen yanı başında yaşayan Emre, toplamda 20 bin TL harcadığı aracını büyük bir özenle koruyarak gelecekteki projelerine odaklanıyor.