1-4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Bulgaristan Pazarcık’ta düzenlenen FZ FORZA HEBAR U17 ve U19 Yaş Bulgaria Open 2024 Badminton Turnuvası’nda Erzincan'dan daha önce milli takıma seçilen 7 sporcu yer aldı. Çekişmeli geçen maçlar sonucunda Erzincanlı sporcular, toplamda 9 madalya kazanarak milli takımın en başarılı ili oldu.

Turnuvada alınan sonuçlar şu şekilde:

U17 Yaş Grubu:

Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı

Tek Kızlar: Aleyna Korkut - Şampiyon

Karışık Çiftler: Gökay Göl ve Aleyna Korkut - Şampiyon

U19 Yaş Grubu:

Tek Kızlar: Aleyna Korkut - 3.

Çift Kızlar: Sudenz Acun (Erzincan) ve Beren AŞKAR (Çorum) - Şampiyon

Çift Kızlar: Nisanur Çimen (Erzincan) ve Aleyna KORKUT - 2.

Çift Kızlar: İkra Elif Özyiğit (Erzincan) ve Damla Yalçınkaya (Tekirdağ) - 3.

Turnuvayla ilgili bilgi veren milli takım antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin, "Erzincan'da yetiştirdiğimiz sporcular yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Bulgaristan'da çok önemli başarılar kazanarak geldik. Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde, Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulübü ve Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü destekleriyle yürüttüğümüz çalışmalar başarılı sonuçlar alarak devam ediyor," dedi.

Erzincan'ın genç sporcuları, uluslararası arenada elde ettikleri başarılarla, hem kentlerinin hem de ülkenin gurur kaynağı olmaya devam ediyorlar.

Editör: Seher Özbilir