Erzincan'da 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı! Erzincan'da 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı!

Büro Memur-Sen Erzincan Şube Başkanı Rıza Tuğrul Karagöz geçtiğimiz pazar günü yapılan mahalli idareler seçimini kamu çalışanları açısından değerlendirdi.

 Karagöz açıklamasında: ''2024 Mahalli İdareler Seçimi, demokratik bir ortam ve büyük bir olgunlukla sonuçlandı. Her seçimin olduğu gibi bu seçimin de elbette kazanan ve kaybedenleri olmuştur. Kazanan, milletin iradesidir. Seçimi kazanan bütün büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarını, meclis üyelerini tebrik ediyorum. Sandıktan çıkan sonuca herkes saygı duymalı, verilen yetkiyi de yapılan uyarıyı da iyi okumalıdır.

Bu seçim sonuçları göstermiştir ki, hiçbir yetki sonsuz değildir ve hiçbir başarı mutlak değildir. Seçimi kazanan belediye başkanlarının ve siyasi partilerin akıllarından çıkarmaması gereken bir sonuç ise, millet iradesine kayıtsızlık ve sorunlarına duyarsızlık, sandıklarda oy olarak tecelli etmektedir. Milletimizin kendilerine verdiği yetki ve kredi, sonsuz değildir.

seçimden önce milletimizin alım gücü düşmüş, vergilerle aylık gelirleri erozyona uğramış, emeklilerimiz zor bir dönem geçirmiştir. Uygulanan ekonomik politikaların başarıya ulaşmasıyla, kamu görevlileri ve emeklilerimiz başta olmak üzere çalışan kesimin milli gelirden hak ettiği payı almasını umut ediyoruz. Milletimizin beklentisi bu yöndedir.

 Seçimler bitip gerçek gündemimize döndüğümüze göre, seçimden önce sözleri verilen düzenlemeler öncelikli olarak hayata geçirilmelidir. Bunlardan en acil olanı toplu sözleşme ikramiyesinde yapılacak düzenlemedir. Kamu görevlilerinin mali kayıp yaşamasının önüne bir an önce geçilmeli, bu yöndeki yasal düzenleme ivedilikle hayata geçirilmelidir. İkinci gündem konusu ise, 3600 ek gösterge konusunda verilen sözlerin hayata geçirilmesi olacaktır." Dedi...