Van Büyükşehir Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Van Şubesi, işçilerin lehine önemli bir adım atarak, toplu iş sözleşmesi imzaladı. Bu anlaşma ile Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan MAVİKENT, BELVAN, VANSU ve kadrolu işçilere ortalama yüzde 95 oranında zam yapıldı.

Görüşmelerin Sonucu Büyük Bir Başarı

Uzun süren görüşmelerin ardından imzalanan bu 3 yıllık toplu iş sözleşmesi, memurlara uygulanan 6 aylık enflasyon farkının işçilere de uygulanması kararını içeriyor. İmza töreninde konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, anlaşmanın işçilere ve ailelerine hayırlı olmasını diledi ve işçilere verilen değeri vurguladı.

Vali Balcı'dan İşçilere Destek Mesajı

Vali Balcı, işçi dostu bir yaklaşımla, işçilerin hak ettikleri emeğin verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Şehrin gelişimi ve hizmetlerin sunulmasında işçilerin önemli bir rol oynadığını belirtti ve belediyenin bütçesi dengeli bir şekilde hem çalışanlara hem de kente hizmet etmek zorunda olduğunu ifade etti.

Van’da değişik suçlardan 20 kişi tutuklandı Van’da değişik suçlardan 20 kişi tutuklandı

Hak-İş Hizmet-İş Şube Başkanı Akdeniz'in Teşekkür Mesajı

Hak-İş Hizmet-İş Şube Başkanı Fatih Akdeniz de sözleşmenin tüm işçi arkadaşlara hayırlı olmasını diledi ve Van için canla başla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Vali Balcı'ya iyi niyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İmza Töreni ve Katılımcılar

İmza törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Nihat Arpa, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, ilgili daire başkanları ve işçiler katıldı. Bu anlaşma, işçi hakları ve refahı açısından önemli bir adım olarak kaydedildi ve Van Büyükşehir Belediyesi'nin işçilere verdiği değeri gösterdi.