Erzincan Valiliği’nin himayesinde Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün işbirliği ile Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde çiftçilere eğitim verildi . Düzenlenen toplantıda çiftçilere yöreye uygun olarak kuru fasulye yetiştiriciliği, ve bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı. 
 
Çiftçilerin istekleri doğrultusunda eğitim ve yayım çalışmalarını hızlandıran tarım teşkilatı ilçe merkezlerinde hem çiftçileri bilinçlendiriyor hem de eğitim ve yayım hizmetini çiftçinin ayağına götürüyor. Dün Çayırlı ilçesinde yapılan bilgilendirme toplantısında genel olarak kuru fasülye yetiştiriciliği eğitimi verildi. 

Erzincan Girlevik şelalesi, kurban bayramında da vatandaşların tercih noktası oldu Erzincan Girlevik şelalesi, kurban bayramında da vatandaşların tercih noktası oldu

Çayırlı’da Çiftçilere Kuru Fasulye Eğitimi Verildi (1)

Lezzeti ile ülke genelinde tanınan Çayırlı Fasülyesi’ni daha geniş alanlarda yetiştirilmesini sağlamak üzere çalışmalarını sürdüren Erzincan İl Müdürlüğü, çiftçilerin yaşadığı sorunların çözümü noktasında Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü ile birlikte çalışıyor. 

Tarım sektöründe yapılması gerekenleri, yaşanan yenilikleri Müdürlüğe ait sosyal medya platformları ile duyuran, birçok alanda çiftçileri sürekli sms ile bilgilendiren Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, alanda da oluşturduğu teknik ekipler ile sürekli çiftçilerin yanında yer alıyor

Editör: Haber Merkezi - SK