Uzman doktorlar tarafından sivilce tedavilerinde reçete edilen Cleocin T mutlaka bir uzmana danışılarak kullanılması gereken bir ilaçtır. Peki, Cleocin T hangi tedavide kullanılır?

Cleocin T etken maddesinin Klindamisin fosfat içeriğiyle cilt yüzeyinde oluşan bakterilerin gelişmesini engelleyen antibiyotiktir. İltihaplı lezyonların seyir ettiği sivilce (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan Cleocin T, %1 Topikal çözelti içerisinde bulunuyor. ilacın içerisinde yer alan maddelere karşı bir aleriniz varsa  mutlaka kullanmamanız gerekiyor. Alkol içerdiğinden gözlerde yanma ve tahriş oluşabiliyor.  Önceden antibiyotik kullanımından dolayı kalın bağırsak iltihabı atlattıysanız ya da  crohn hastasıysanız uzmana  danışmadan eczanelerden direk satın almamanız gerekiyor. Bu ilacın yardımcı maddeleri propilen glikol, izopropil alkol ve saf su oluşturuyor.  30 ml ya da 60 ml olarak iki farklı şekilde satılan Cleocin T berrak renksiz bir çözelti olmasıyla, içeriğindeki asit sayesinde akne ve sivilceler üzerinde kısa sürede etki gösteriyor. Oluşan sivilceleri geçirirken sivilcelerin çıkmasını da engelliyor.

Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceleri engelleyen Cleocin T, hormonsal değişim yada başka nedenlerle de çıkan sivilcelerde kullanılıyor. Siyah noktalar üzerinde etkisi kanıtlanan  bu çözelti, aynı zamanda sivilce izleri üzerinde de etkili oluyor.

CLEOCİN T KULLANIMI NASIL?

Bu losyonu uzman doktorun hangi koşullarda  tavsiye ettiyse o şekilde kullanmak gerekiyor. Cleocin T losyonu kullanmadan önce cildi temizlemeli, kir ve makyajdan arındırmak gerekiyor.  Az miktarda kremi sivilceli bölgeye uygulayarak,  yıkamamak gerekiyor. Kremi geniş yüzeye değil sadece sivilceli bölgeye tampon şeklinde uygulayın.

Cleocin t losyon günde 2 kez uygulamak gerekiyor. Cleocin t, 12 yaş altı çocukların kullanmaması gerekiyor.

 CLEOCİN T FİYATI NEDİR?

Saç dökülmesinin çözümü biberiye ve karanfil karışımı ile mümkün! Saç dökülmesinin çözümü biberiye ve karanfil karışımı ile mümkün!

Cleocin T Losyon sivilce sorunu yaşayanlara uzmanlar tarafından reçete ediliyor.  Güncel fiyatı ise 92,01 TL​'dir.