Erzincan kardeşliğin şehri diyen Erzincan Cumhur İttifakı Başkan Adayı ve aynı zamanda mevcut Belediye Başkanı Bekir Aksun, bir tanıtım filmi yayınladı. 

Bekir aksun, bir tanıtım filmi yayınlayarak Erzincan’ın her kesiminden insan olduğunu ve hizmet götürdüğünü ifade etti.

Yayınlanan tanıtım filminde Aksun yeni kardeşliğin şehri olmasını her zerrede hissediyoruz ifadeleri kullandı. Aksun: “Bu şehir o kadar güzel ki kardeşliğin şehri diyoruz. Her zerresinde bunu hissediyoruz. İster doğudan ister batıdan ister kuzeyden ister güneyden nereden gelirse gelsin hepsi bizim kardeşimiz. Farklılıklarımız, zenginliklerimiz elbette ki kültürel farklılıklarımız olacak. Onları biz zenginlik olarak kabul eden bir şehrin evlatlarıyız. Eğer bu şehrin tek tip oluşturmaya çalışsaydık farklılıkları göz arda etmiş olacaktık.  Şehir mutsuz olacak. Halbuki herkes farklılığını hissettirebilmek için, kedini ifade edebilmek için  alan açtık" dedi.

HER KESİME HİZMET GÖTÜRDÜK

Erzincan'da hayvanların bulunduğu ahırda yangın çıktı! Erzincan'da hayvanların bulunduğu ahırda yangın çıktı!

Bekir Aksun Kardeşlik Şehir Erzincan (1)

Aksun: "Onun için biz bu alanlara hizmetkar olduk. Camisine de Cemevine de, aşağı çarşısına da Ergenakom mahallesine de hepsine hizmet götürmeyi asli görevimiz bildik. Hiç kimseyi birinden ayırt etmedik. Hiçbir farklılığı göz arda etmedik. Onlar bizim için kıymetliydi. O kıymetleri değerli kılabilmek ve hissettirebilmek için hizmetlerimiz ile buluşturduk, buluşturmaya devam edeceğiz."