Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS), kamuya açık alanlarda kurulan kamera noktalarıyla etkin bir şekilde faaliyet göstermeye devam ediyor.

Erzincan'da sinyalizasyon sistemlerine bas-geç butonları ekleniyor! Erzincan'da sinyalizasyon sistemlerine bas-geç butonları ekleniyor!

Erzincan Emniyet-2

İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğünce, il merkezi ve ilçelerde karayolu, meydan, cadde ve park gibi kamuya açık alanlarda kurulumu yapılan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS); 2023 yılında kurulan 9 yeni nokta ile birlikte il merkezinde 135, ilçelerde 85 olmak üzere toplam 220 KGYS noktasıyla etkin bir şekilde çalışıyor.

KGYS’nin uygulamaya alındığı kavşaklarda trafik polisinin yerini alan kameralar, trafikte hata yapan araçları tespit ediyor.  Erzincan’da kamu güvenliğini arttırmak, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, suç önleme ve aydınlatma, suç işlenmesinde caydırıcılık, trafik güvenliği ve kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılan KGYS kameraları sayesinde ekiplerin olaylara hızlı ve etkin bir şekilde takibi, suç ve suçluların tespiti çalışmaları kararlılıkla sürdürülüyor.