İnstagram fenomeni Dilan ve Engin Polat 8 ay önce tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Çolak, yürüttüğü soruşturmayı bitirdi.

Dilan Polat2

Başsavcılık, Engin ve Dilan Polat’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli için 3 ayrı suçtan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianame değerlendirilmek üzere Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Dilan Polat 5

Reyting Sonuçları Açıklandı: 16 Temmuz'da En Çok Ne İzlendi? Reyting Sonuçları Açıklandı: 16 Temmuz'da En Çok Ne İzlendi?

Başsavcılık Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli için “Örgüt yapısı içinde suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”, “Suç örgütü kurma ve üye olma” ve “Yasadışı Bahis” suçlarından 13 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

dilan-polat-ne-yapti-tutuklandi-mi-engin-polat-ve-dilan-polatin-mal-varligina-el-konuldu-ab0j

Hazırlanan iddianame Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianame kabul edilirse sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

 Engin Ve Dilan Polat Çiftinden Bayram Mesajı! Bakın Ne Dediler..

Kaynak: Halil Sadrı Yılmaz