Kürese piyasalarda, FED’in alacağı karar ve ABD Hazine Bakanlığı’nın açıklayacağı borçlanma programına yoğunlaşırken, doların akıbetine dair beklentiler pozitif bir seyir izliyor.

BOĞA PİYASASI NEDİR?

Boğa ayı

Boğa piyasası, piyasanın yükseliş eğiliminde olduğu yani fiyatların gelecekte iyimser bir ortamda seyredeceği ve yatırımcıların alıma geçeceği dönem olarak yorumlanıyor.

DOLARDA OLUMLU BEKLENTİLER

Dolar 62

Bloomberg Dolar Endeksi üzerinden yapılan hesaplamalar, doların pozitif bir beklentiyle değerlendirildiğini gösterdi. Önümüzdeki haftaya dair opsiyonların primli işlem görmesi, göstergelerin olumlu bir hava taşıdığına işaret etti. Ancak, son zamanlarda görülen zirve seviyelerin henüz tekrarlanmadığı gözlendi.

11 BAZ PUAN OLARAK KAYDEDİLDİ

Bloomberg Dolar Endeksi'nde en likit opsiyon sözleşmesinde satım ve alım opsiyonları arasındaki volatilite farkını gösteren gösterge, vade sonuna kadar kalan gün noktasında 11 baz puan olarak kaydedildi. Geçen hafta bu gösterge 10 baz puana düşerek son üç ayın en düşük iyimser beklentisini yansıtmıştı. 20 Ekim tarihinde ise bu gösterge 35 baz puan seviyesindeydi.

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne çok sayıda işçi alınacak! KPSS şartı yok, başvuru şartları ve tarihi TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne çok sayıda işçi alınacak! KPSS şartı yok, başvuru şartları ve tarihi

Bu gelişme, doların görünümü açısından doğrudan bir değişikliği işaret etmese de beklentilerin yönü konusunda önemli sinyaller veriyor.

Bloomberg'in yaptığı teknik analizler ayrıca euronun da daha olumlu bir seyir izlediğine işaret ediyor.