Erzincan'da Düğün konvoyunda yer alan araçlar, trafik kurallarını yok sayarak özellikle Ordu Caddesi, Halitpaşa Caddesi, Kırklar Caddesi ve Ali Kemali Caddesinde ana caddesi iç sokaklarında çift sıra halinde ilerliyor. Bu durum, diğer sürücüler ve yayalar için büyük bir tehlike oluşturdu. İleri hareket eden düğün konvoyu, trafik ışıklarında kırmızı ışık ihlali yaparak daha da tehlikeli bir duruma sebep oluyorlar. Bu ihlal, sürücülerin ve yaya geçişlerinin engellenmesine neden oldu, karşı şeritten gelen araçlar ise konvoyun kırmızı ışıkta geçene kadar beklemek zorunda kalıyorlar. Yaşanan bu tehlikeli durum, çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına yansırken vatandaşlar bu konuda bir denetimin olmadığı belittiler. Görüntüler, düğün konvoyundaki araçların trafik kurallarını hiçe sayarak trafiği altüst etmelerini ve diğer sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmalarını gözler önüne serdi.

TOPLUMSAL SORUMLULUK VE TRAFİK BİLİNCİ ÖNEMLİ

Vatandaşlar, bu tür davranışların kabul edilemez olduğunu belirterek toplumsal sorumluluk ve trafik bilincinin önemine vurgu yaptılar. Trafik kurallarına uymak, sadece kendi can ve mal güvenliğimiz için değil, aynı zamanda başkalarının da güvenliği için büyük önem taşımaktadır diye konuşan vatandaşlar; Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için trafik kurallarına uymak ve toplumsal sorumluluk bilinciyle edilmesi gerekir dediler.

Üzümlü Kaymakamlığından Moral Gecesi Üzümlü Kaymakamlığından Moral Gecesi

Özellikle trafik ekiplerinin bu konuya daha fazla önem vermesini isteyen vatandaşlar olası bir kazanın önüne geçilmesi gerektiğini belirttiler. Genellikle haftasonlarında düğün konvoyların olduğunu belirten vatandaşlar düğün salonlarının olduğu yerde trafik ekiplerinin bulunmasını istediler.

Editör: Haber Merkezi - FC