İtalya’da göçmenlerin kötü koşullarda, düşük ücretle çalıştırıldığı ortaya çıkınca iki markaya kayyum atandı.

İtalya'da dünyaca ünlü Dior ve Armani markalarına üretim yerlerine kayyum atandı. İtalya'da yürütülen bir soruşturma, Dior ve Armani gibi ünlü markaların atölyelerinde göçmen işçilerin düşük ücretle çalışan çalıştırıldığını ve kötü koşullara maruz bırakıldığını ortaya koydu.

Milano savcıları tarafından yerel fabrikalardaki çalışma koşullarına ilişkin yürütülen bir soruşturmaya göre, Dior ve Armani için el çantaları ve diğer deri ürünleri yapan atölyelerin yüksek kaliteli ürünleri perakende fiyatlarının çok altında üretmek için düşük ücretle yabancı işgücü kullandığı ortaya çıktı.

Dünyaca Ünlü Markalara Kayyum Atandı

Ayrıca Armani soruşturması İtalya'daki Çinli üreticilerin işçi koruma yasalarını ihlal ettiğini ortaya çıkardı.

Soruşturmaların ardından dünyaca ünlü markaların İtalya'daki üretim operasyonlarına kayyım atandı.

AK Parti Erzincan teşkilatı 15 Temmuz yürüyüşü gerçekleştirdi AK Parti Erzincan teşkilatı 15 Temmuz yürüyüşü gerçekleştirdi

Dior ve Armani için açıklanan mahkeme kararında, işçilerin "24 saat boyunca çalıştırılması" amacıyla iş yerinde uyumaya zorlandığı belirtildi.

Elektrik tüketimi verileri, "tatiller de dahil olmak üzere kesintisiz gece-gündüz üretim döngülerini" ortaya koydu. Ayrıca makinelerin güvenlik cihazlarının da işçilerin daha hızlı çalışması için çıkarıldığı ortaya çıktı.

Editör: Haber Merkezi - A