‘Efsane Vali’ Yazıcıoğlu’nun oğlu Belediye başkanlığını kazandı.

İliç Maden işçisi Keklik, son yolculuğuna uğurlandı İliç Maden işçisi Keklik, son yolculuğuna uğurlandı

Erzincan Valisi Rahmetli Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu MHP’den Tokat Belediye Başkanlığını kazandı.

MHP’den aday olduğu Tokat Belediye Başkanlığı seçimini kazanan ‘Efsane Vali’ olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, belediye binasında kalabalık katılımla mazbatasını aldı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Tokat’ta belediye başkanı seçilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu yoğun bir katılımla mazbatasını aldı. Tokat Belediyesi önünde düzenlenen törenle Yazıcıoğlu, görevi Eyüp Eloğlu’ndan devraldı. Tokat meydanında yoğun katılımlı vatandaşlar tarafından kutlandı.

“CUMHUR İTTİFAKI BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR"

Görevini Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’na devreden eski Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu, “Bizim için, Tokat için, Türkiye’miz için önemli olan vatanımızdır. Bizim liderlerimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır, Devlet Bahçeli'dir. Cumhur İttifakı bu ülkenin teminatıdır. Onun için belki biz burada değiliz ama diğer ortağımız olan Milliyetçi Hareket Partimiz güzel bir hizmet verecek” dedi.

“BİZE AHDE VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERDİNİZ"

Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ise, 5 yıl içerisinde güzel işler yapacaklarını ifade ederek, “Siz bize büyük bir ahde vefa örneği gösterdiniz. En son konuşmamda belirttirdiğim gibi tam karşı taraf şimdi Tokat Valiliği. Tam şimdi burada duruyoruz. Belediye de bize nasip oldu. İnşallah güzel hizmetler yapacağız. Başkanıma nezaketinden ötürü, bizimle olduğundan ötürü 10 yıllık burada yapmış olduğu icraatlardan ötürü, hizmetinden ötürü, emeğinden ötürü gerçekten kutluyorum. Bizim ağabeyimizdir. Kendisini seviyoruz. Her zaman desteklerinin arkamızda olduğunu da biliyoruz. Çok teşekkür ediyorum. Şimdi işimiz var. Eyüp Bey'in getirdiği çıtayı biz de arttırarak bu yolda ilerleyeceğiz. Dediğim gibi sizin gönlünüze girdik ama orada kalıcı olmamız lazım. O yüzden çaba sarf edeceğiz. Buraya kadar geldiğiniz için, bizi onurlandırdığınız için, bizimle olduğunuz için Allah razı olsun. İyi ki varsınız. Sizleri çok seviyorum. İnşallah bu 5 yıl içerisinde çok güzel işler yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” diye konuştu.