Yılmaz, bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emekli maaşlarına ne zaman düzenleme yapılacağı ve bu konuda yapılan çalışmalar sorulduğunda, enflasyonun geniş kesimler üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri hafifletmek amacıyla ciddi adımlar attıklarını ve maaşlarda düzenlemeler yaptıklarını belirtti.

Yılmaz, "İşçi emeklileri, Bağ-Kur emeklileri ve asgari emekli aylığı alanlara yönelik oransal artışlar ve enflasyon farkı uygulanacak. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatıyla bu kesimlere yönelik dengeleyici bir çalışmayı sürdürüyoruz. Çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Ayrıca, düşük maaş alanları desteklemek amacıyla bir yaklaşımımız olacak" şeklinde konuştu.

ŞOK hafta sonu Aktüel Ürünler Kataloğu yayınlandı! ŞOK’ ta fırsat ürünleri ŞOK hafta sonu Aktüel Ürünler Kataloğu yayınlandı! ŞOK’ ta fırsat ürünleri

Kıdem tazminatı düzenlemesi konusundaki soruya ise Yılmaz, "Şu anda bir çalışmamız yok. Sendikalarla uzlaşma ve anlaşma sağlanmadan, bu konularda herhangi bir adım atmamışız ve atmamız da söz konusu değil" yanıtını verdi.

Enflasyonla ilgili olarak ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Aylık bazda düşüşleri daha erken göreceğiz. Bu yıl sonuna doğru ve gelecek yılın başlarında aylık bazdaki gelişmeleri gözlemleyeceğiz. Yıllık bazdaki düşüşleri ise daha çok 2024'ün ortalarında görmüş olacağız" dedi.